Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar informatīvo kampaņu aicinās kļūt par audžuģimenēm

Tuvojoties Mātes dienai, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sāks informatīvu kampaņu, kurā aicinās ģimenes kļūt par audžuģimenēm, kā arī sniegt atbalstu jau esošajām audžuģimenēm, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāve Dace Dzedone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asociācijā norāda, ka aizvadīto piecu gadu laikā divkārt samazinājies to ģimeņu skaits, kas gada laikā iegūst audžuģimenes statusu. Tāpat samazinājies to audžuģimeņu skaits, kuras uzņem bērnus. Savukārt to bērnu skaits, kuru vecākiem tiek pārtrauktas aizgādības tiesības, saglabājas nemainīgi liels.

Kampaņas laikā ģimenes tiks aicinātas apsvērt iespēju kļūt par audžuģimenēm bērniem, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku aizgādību. Tās laikā varēs iepazīties ar vairāku audžuģimeņu pieredzes stāstiem, uzzināt vairāk par audžuģimeņu atbalsta sistēmu un procesu, kā ģimenes var kļūt par audžuģimenēm.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja akcentē, ka katru dienu kolēģi no ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “Airi vecākiem” saņem tālruņa zvanus un vēstules no bāriņtiesām ar lūgumu atrast ģimenes bērniem, kuru vecākiem ir atņemtas aizgādības tiesības, bet ģimeņu nepietiek.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar līdzīgu situāciju sastopas arī kolēģi no citiem Latvijas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem. Iemesli, kādēļ audžuģimeņu trūkst, ir dažādi, tomēr skaidrs ir viens, akūti ir nepieciešamas jaunas ģimenes, lai bērniem būtu iespēja piedzīvot bērnību drošā, atbalstošā un ģimeniskā vidē. Tādēļ maijā dalīsimies ar mūsu audžuģimeņu stāstiem un aicināsim arī citas ģimenes atvērt savas sirdis un mājas bērniem, kuriem tas tik ļoti ir nepieciešams,” uzsver Paleja.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem, uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās, kā arī īsteno dažādas sociālās prevences programmas

Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs Īslīcē un Valmierā, vairākās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 130 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Foto: sosbernuciemati.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.