Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem

Latvijā augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā, no 27.marta līdz 2.aprīlim, gripas vidējā intensitāte Latvijā samazinājusies un raksturota kā zema – 39,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 41,9.

Tomēr SPKC dati liecina, ka nedaudz palielinājies pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos – 1451 pacients jeb vidēji 1960,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1830,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstāka saslimstība bērniem līdz četru gadu vecumam.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 16 pacienti jeb vidēji 21,6 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekšējā nedēļā 25,7 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem piecu līdz 14 gadu vecumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 29 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī un Rīgā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 18 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un trīs stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 105 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš – 92.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks, uzsver SPKC. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Foto:liepajniekiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.