Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Austrālijas, Kanādas un ASV traktori un arkli jau ir ceļā uz Latviju – te notiks Pasaules čempionāts aršanā; Kuldīgas novads uzņems arājus no 26 valstīm

Šā gada rudenī, no 13. līdz 14. oktobrim Latvijā, Kuldīgā, norisināsies 68. Pasaules aršanas čempiona sacensības, kurā piedalīsies arāji no 26 pasaules valstīm, informēAigars Laurinovičs, “Latvijas Arāju organizācija” valdes priekšsēdētājs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā paskaidro “Latvijas Arāju organizācijas” valdes priekšsēdētājs, bez Eiropas valstīm tiks pārstāvētas arī Jaunzēlande, Austrālija, Kenija, ASV un Kanāda. Tiesības rīkot šādas sacensības Latvijā no Pasaules Arāju organizācijas (World Ploughing Organisation) saņēma biedrība “Latvijas Arāju organizācija”, kas sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības uzņēmumu ,,Amazone grupa LV’’ kopīgi organizēs pasaules līmeņa sacensības aršanā.

Pagājušajā gadā “Pasaules Arāju organizācija” ieradās Latvijā, lai dotos apskates vizītēs un lemtu par piemērotāko sacensību norises vietu. “Par čempionāta rīkošanas vietu izvēlējāmies Kuldīgas novadu, jo šeit ir lauksaimniecības uzņēmumi ar augsta līmeņa saimniekošanas praksi, kā arī nepieciešamā apjoma un kvalitātes viesnīcu un ēdināšanas kapacitāte. Nenoliedzami Kuldīgas novads ir unikāla un skaista vieta, tāpēc esam ārkārtīgi priecīgi, ka varam rīkot pasaules klases čempionātu tieši šeit”, stāsta Anna Marija Makhjū (Anne Marie McGugh), Pasaules Arāju organizācijas ģenerālsekretāre.

“Sākotnēji bija plānots, ka Latvija pasaules aršanas čempionāta sacensības rīkos tikai 2032. gadā, bet pandēmijas divi gadi un karš Ukrainā situāciju būtiski mainīja. 2022. gadā čempionātu rīkoja Īrija, kurā aršanas sacensības ir tikpat populāras kā futbols un regbijs, un es ierosināju, ka šogad to varētu rīkot Latvija. Kāpēc ne? Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas mums ir izveidojušās spēcīgas un pasaules līmenī eksportspējīgas zemnieku saimniecības,” stāstaAigars Laurinovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības notiks šā gada 13. un 14. oktobrī SIA “Upeskalni AB” uzņēmumam piederošos tīrumos. Dalībnieku ierašanās, sagatavošanās sacensībām un oficiālie treniņi sāksies no 7. oktobra.

“Arums tiek vērtēts 12 parametros, piemēram, svarīgs vagas taisnums, atarums, laiks u.c. Pagājušajā gadā 67. Pasaules aršanas čempionāta sacensībās, kas norisinājās Īrijā, – 20 gadu laikā Latvija pirmo reizi izcīnīja augsto 6. vietu, un tas izdevās Jānim Vaitkevicam no Dobeles novada Jaunbērzes, zemnieku saimniecības “Mārtiņi”. Arī šogad J. Vaitkevics pārstāvēs Latviju un viņam pievienosies arī jaunais arājs Ričards Dambergs, kurš vēl mācās Kandavas tehnikumā. Pirmais desmitnieks uz čempionātu ierodas ar savu tehniku, piemēram, Jaunzēlandes komanda atstāja konteineru ar saviem traktoriem un arkliem Īrijā, lai samazinātu transporta izmaksas uz Latviju. Savukārt Austrālijas, Kanādas un ASV traktori un arkli jau ir ceļā uz Latviju,” papildinaA. Laurinovičs.

Otrajā pasaules čempionāta dienā, 14. oktobrī, paralēli sacensībām, notiks virkne izklaidējošu un izglītojošu pasākumu “Iepazīsti Latvijas moderno lauksaimniecību”, kurā Latvijas lauksaimniecības tehnikas tirgotāji demonstrēs jaunāko tehniku, būs mājražotāju tirdziņš un Latvijas Lauku Konsultāciju centra rīkotā pasākuma “Novadu garša” noslēgums, kurā varēs baudīt mūsu valsts tradicionālos ēdienus un unikālās garšas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

68. Pasaules aršanas čempiona sacensības rīko: Pasaules Arāju organizācija, Latvijas Arāju organizācija, Zemkopības ministrija, Kuldīgas novada pašvaldība, «Amazone Grupa LV».

Publicitātes foto: Lauris Hercenbergs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.