Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Austrumeiropa gatavojas jaunam Ukrainas bēgļu pieplūdumam

Iestājoties ziemai, Austrumeiropas valstis gatavojas iespējamam jaunam bēgļu pieplūdumam no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiek uzskatīts, ka Ukrainas teritorijā pārvietoties bijuši spiesti aptuveni 6,9 miljoni cilvēku. Slovākija prognozē, ka tuvāko mēnešu laikā valstī varētu ierasties vairāki simti tūkstoši ukraiņu.

ANO bēgļu lietu aģentūras UNHCR dati liecina, ka pašlaik Eiropā reģistrēti 4,5 miljoni ukraiņu bēgļu, no kuriem lielākā daļa apmetušies Eiropas Savienības (ES) valstīs, kas robežojas ar Ukrainu – Slovākijā, Polijā, Ungārijā un Rumānijā.

Pēc sākotnējā bēgļu viļņa, februārī sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, pavasara noslēgumā bēgļu plūsma samazinājās. Šoruden bēgļu skaits virzienā uz rietumiem vēl nav strauji audzis, bet labdarības organizācijas ziņo, ka vērojamas pazīmes par palielinātu kustību uz robežām un tam gatavojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palīdzības koordinators Košicē, Slovākijas austrumos, Romāns Dohovičs atzinis, ka bēgļu pieplūdums ir jūtams un tika gaidīts. Pašreiz tas esot aptuveni 15%.

“Mums zvana cilvēki, kas jau atrodas Košicē un meklē mītni ģimenes locekļiem un paziņām, kuri joprojām atrodas Ukrainā,” stāsta koordinators.

Košicē pēdējās nedēļās apmetušies aptuveni 60 cilvēki dienā, bet pilsēta gatavojas uzņemt līdz 1000 cilvēku dienā, ja tas būs nepieciešams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nevalstiskās organizācijas “Ungārijas reformātu baznīcas palīdzība” (HRCA) preses pārstāvis stāsta, ka Zahoni dzelzceļa stacijā, kopš Krievija pastiprinājusi Ukrainas pilsētu bombardēšanu, bēgļu skaits ir desmitkāršojies, sasniedzot 300 līdz 500 cilvēku dienā. Tas joprojām ir mazāk nekā pavasarī, kad bēgļu skaits sasniedza 1000 dienā pavasarī, taču energoapgādes pārrāvumi Ukrainā un ziemas iestāšanās, domājams, palielinās bēgļu plūsmu nākamajās nedēļās.

Slovākija paredz, ka trīs mēnešu laikā tās robežu varētu šķērsot līdz 700 000 cilvēku.

Polijas austrumu pilsēta Pšemisla, kas kļuvusi par vārtiem bēgļu plūsmai no Ukrainas, pēdējā laikā ir mierīga, un pašreiz vietējos bēgļu centros uzturas daži desmiti cilvēku. Pavasarī tajos mitinājās 4000.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Pšemislas domes pārstāvis izteicies, ka jāgatavojas ziemai un jaunam bēgļu vilnim, piebilstot, ka viņi veido pārtikas un higiēnas preču krājumus.

Labdarības organizācija “Caritas Slovakia” ziņo, ka tai ir pietiekami daudz telšu un guļammaisu no pagājušās ziemas, bet vērojama sabiedrības līdzdalības mazināšanās un pārtikas krājumi nav pietiekami.

Čehijas iekšlietu ministrs Vits Rakušans pagājušajā nedēļā pēc vizītes Kijivā paziņoja, ka aptuveni piektā daļa no bēgļiem, kas reģistrējušies palikšanai Eiropā, ir atgriezušies Ukrainā, un daļa no šiem cilvēkiem, iestājoties ziemai, var atkal doties bēgļu gaitās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čehija nerobežojas ar Ukrainu, bet turp devušies daudzi ukraiņu bēgļi. Čehija izdevusi pagaidu uzturēšanās atļaujas aptuveni 457 000 bēgļu.

Rakušans atzinis, ka vairāk nekā pusmiljons bēgļu pieplūdums radītu smagu slodzi veselības aprūpes un izglītības sistēmā, bet jo sevišķi sarežģītu mājokļu jautājumu.

Foto:UHR

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.