Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baldones sanatorijas teritorijā atrasti 12 sīriešu un afgāņu bēgļi

Bijušās Baldones sanatorijas teritorijā aizturēti 12 nelegālie imigranti, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien robežsargi, pārbaudot saņemto informāciju par pamanītām aizdomīgām personām sanatorijas teritorijā, aizturēja 12 personu grupu.

Intervijas laikā noskaidrots, ka 11 Indijas un vienam Pakistānas pilsonim, kuriem bija izdevies tikt teju līdz galvaspilsētai, iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu.

Personas ievietotas Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nelegālos migrantus izdevies aizturēt, Ķekavas novada pašvaldībai un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) reaģējot uz ziņām par radušos sadūmojumu bijušās Baldones sanatorijas teritorijā.  Sadūmojums, iespējams, radies, jo pamestajā ēkā esošie cilvēki mēģinājuši sasildīties.

Vietvara uzsver, ka nekādu drošības risku sanatorijas apkārtnē un novadā nav.

Vienlaikus pašvaldībā apgalvo, ka tā jau ilgu laiku izrāda iniciatīvu, lai iegādātos un sakoptu Baldones sanatorijas teritoriju. Notikušais esot vēl viens stimuls strādāt pie tā, lai sanatorijas teritorija beidzot tiktu sakopta un šādas situācijas neatkārtotos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības darbinieki ir saziņā ar teritorijas īpašniekiem. Domē sola sekot līdzi, kā tiek norobežota teritorija, lai situācija neatkārtotos. Tāpat tiks vērtēts, vai tās īpašnieku saukt pie atbildības par notikušo. Tikšot arī nodrošinātas regulāras pašvaldības policijas patruļas iedzīvotāju drošībai.

Šogad pēc Krimināllikuma pantiem par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā sākti uzsākti desmit kriminālprocesi pret 15 personām.

Jau ziņots, ka no 2023.gada oktobra ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latvijas Republiku. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Robežsardze jau informēja, ka martā par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai piespriests kārtējais cietumsods – tiesa kādam Pakistānas pilsonim piemērojusi reālu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un vienu mēnesi.

Valsts robežsardze atkārtoti aicina atturēties no iesaistīšanās jebkādās noziedzīgās darbībās, kas saistītas ar nelikumīgi valsts robežu šķērsojušo personu tālākas pārvietošanas.

Kopumā šogad no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1737 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti deviņi cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, bet pēc tam vairākus mēnešus šis skaits bija būtiski sarucis un nedēļām ilgi netika konstatēts neviens mēģinājums nelikumīgi šķērsot robežu. Šogad 10.janvārī tika konstatēti šogad pirmie mēģinājumi nelegāli iekļūt Latvijā.

Palielinoties nelegālās imigrācijas spiedienam, no 13.marta līdz 12.septembrim atkal ir spēkā pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Foto: Ķekavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Tāda “droša” robeža mums! Viņi droši vien pie Loginas atnāca kultūru mums mācīt! Tagad jābaro, jāuztur mums! Skaidrs kājām nenāca!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.