Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Balsojumā par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Zemgalē priekšgalā ir Jelgavas valstspilsēta

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” balsojumā, kur tiek noskaidrotas iedzīvotāju visaktīvāk atbalstītās pašvaldības, patlaban vadībā izvirzījušās Olaines novada, Ludzas novada un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka līdz 22.decembrim iedzīvotāji vietnē “vietagimenei.lv” var vēl balsot par pašvaldībām ar labāko atbalstu ģimenēm ar bērniem. Iedzīvotāju balsojuma rezultāti pašvaldībām ļaus spert soli tuvāk uzvarai cīņā par naudas balvām 150 000 eiro apmērā.

Patlaban iedzīvotāji Kurzemes plānošanas reģionā savas balsis visvairāk atdevuši par Kuldīgas novada pašvaldību, Ventspils valstspilsētas pašvaldību un Saldus novada pašvaldību, Latgales plānošanas reģionā par Ludzas novada pašvaldību, Daugavpils valstspilsētas pašvaldību un Līvānu novada pašvaldību.

Savukārt Rīgas plānošanas reģionā visvairāk nobalsots par Olaines novada pašvaldību, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldību un Ropažu novada pašvaldību, Vidzemes plānošanas reģionā – par Madonas novada pašvaldību, Smiltenes novada pašvaldību un Ogres novada pašvaldību, bet Zemgales plānošanas reģionā – par Jelgavas valstspilsētas pašvaldību, Dobeles novada pašvaldību un Jēkabpils novada pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējumu veidos pašvaldību sniegtie dati par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējums – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītes 13 Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī.

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu 20 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023.gada pirmajā pusē.

Konkurss norisinās jau kopš 2017.gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.