Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Braucot ar auto pie kaimiņiem uz Lietuvu, jāuzmanās – bargāki noteikumi tālruņa lietojumā; par atvērtu alkohola pudeli mašīnā sods pat līdz 140 eiro

Vadot auto uz Lietuvu iepirkties, ciemos, ekskursijā, uz baseinu Pasvalē, jāatceras, ka ceļu satiksmē Lietuvā stājušies un vēl stāsies spēkā bargāki noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no 1. maija autovadītājiem ir aizliegts ar rokām lietot mobilos tālruņus pat, kad esat apstājies sastrēgumā vai pie sarkanā luksofora signāla, vai kad esat apstājies, lai palaistu gājējus. Turklāt tūlīt no 1. jūnija būs aizliegts automašīnas salonā turēt atvērtu alkohola iepakojumu, par to var draudēt bargs sods – pat līdz 140 eiro, un ne tikai šoferim, bet arī pasažieriem, tā informē Lietuvas sabiedrisko mediju portāls lrt.lt  un jauns.lv Latvijā.

Mobilo tālruni autovadītājs lietot drīkst tikai trīs gadījumos: ja automašīna vai cits transportlīdzeklis stāv, ja ar mobilo tālruni darbojas brīvroku režīmā un tālrunis atrodas speciālā turētājā un ja ar mobilo tālruni braukšanas laikā darbojas ar transportlīdzekļa (brīvroku) ierīci, kas uzstādīta uz stūres, multimediju sistēmā vai citā veidā.

Portāls LRT.lt  un jauns.lv vērš uzmanību, ka izņēmums attiecībā uz mobilā tālruņa lietošanu, transportlīdzeklim stāvot, nozīmē, ka ir aizliegts arī paņemt un lietot mobilo tālruni, kad esat apstājies sastrēgumā vai pie sarkanā luksofora signāla, vai kad esat apstājies, lai palaistu gājējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru mēnesi visā Lietuvas teritorijā notiek īpaši policijas preventīvie pasākumi, lai kontrolētu, kā autovadītāji veic ar transportlīdzekļa vadīšanu nesaistītas darbības, t. i., mobilo tālruņu lietošanu bez brīvroku aprīkojuma.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Lietuvas policijas darbinieki ir fiksējuši vairāk nekā 13 000 šādu pārkāpumu, no kuriem 1 000 ir izdarījuši ārvalstu pilsoņi, atzīmē LRT.lt.

Par pārkāpumiem mobilā tālruņa lietošanā var tikt piemērots naudas sods no 60 līdz 90 eiro. Ja autovadītāju pieķer otrreiz par to pašu pārkāpumu, viņš uz trim mēnešiem var zaudēt autovadītāja apliecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietuvā no 1. jūnija stāsies spēkā vēl nopietnāki ierobežojumi. Par atvērta alkohola iepakojuma atrašanos automašīnas salonā tagad var draudēt bargs sods – pat līdz 140 eiro. Turklāt sodu varēs piemērot ne tikai autovadītājam, bet arī pasažieriem.

Lietuvas Seims ir pieņēmis grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, piekrītot ieviest administratīvo atbildību par nelikumīgu alkohola produktu lietošanu un pārvadāšanu transportlīdzekļos.

Saskaņā ar jaunajiem pieņemtajiem noteikumiem no 1. jūnija par alkoholisko dzērienu lietošanu, glabāšanu un pārvadāšanu atvērtos traukos automobiļa salonā, izņemot transportlīdzekļus, kuru salons ir pastāvīgi atdalīts no vadītāja sēdekļa, varēs uzlikt naudas sodu no 40 līdz 100 eiro. Par atkārtotu pārkāpumu – naudas sods no 100 līdz 140 eiro. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publicitātes foto – Lietuvas policijas arhīvs.

Publikācijas avoti: lrt.lt un jauns.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Par mobilajiem- viss ok, tā tam jābūt. Par atvērtu alkohola pudeli gan jancīgāk- kokteila bundžina ari skaitisies? Un kā ar kāzu limuzīniem, kur salonā mēdz izdzert šampanieti? Utt….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.