Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti rosina dažu agrāko pašvaldību atjaunošanu

Saeimas deputāti un frakcijas Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā rosinājuši dažu līdz 2021.gadam pastāvējuši pašvaldību atjaunošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Augusts Brigmanis (ZZS) rosina atjaunot Kandavas novadu, kura teritorija pašlaik atrodas Tukuma novadā. Atbilstoši priekšlikumam atjaunoto Kandavas novadu veidotu Kandavas pilsēta, Kandavas pagasts, Cēres pagasts, Matkules pagasts, Vānes pagasts, Zantes pagasts un Zemītes pagasts.

“Apvienotā saraksta” (AS) vārdā tās vadītājs Edgars Tavars, kā arī ZZS deputāti Andris Bērziņš un Gunārs Kūtris rosina Babītes novada atjaunošanu, to atdalot no pašreizējā Mārupes novada.

Piedāvājums paredz, ka Babītes novada administratīvais centrs būtu Piņķi un novadu veidotu Babītes pagasts un Salas pagasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS frakcija rosina arī Ikšķiles novada un Ozolnieku novada atjaunošanu. Priekšlikums paredz, ka Ikšķiles novadu veidotu Ikšķiles pilsēta un Tīnūžu pagasts, atdalot šīs teritorijas no pašreizējā Ogres novada. Savukārt Ozolnieku novadu veidotu Ozolnieku pagasts, Cenu pagasts un Salgales pagasts, kas tiktu nodalīti prom no pašreizējā Jelgavas novada.

Tavars partiju apvienības vārdā arī rosina noteikt, ka Ādažu novadam tiktu pievienots Ropažu novadā pašlaik ietilpstošais Garkalnes pagasts.

Gan ZZS frakcijas vārdā tās priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, gan AS frakcijas vārdā tās vadītājs Tavars rosina atteikties no likumā pašlaik noteiktā plāna, ka Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils pilsētu pašvaldības no 2029.gada apvienotos ar blakus novadu vienā pašvaldībā. Priekšlikuma atbalstīšanas gadījumā gan pilsētas, gan attiecīgie blakus novadi saglabātu savu patstāvību kā atsevišķas pašvaldības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķi skaidro, ka minētās lielās pilsētas jau tagad var veiksmīgi sadarboties ar savu blakus novadu visdažādāko funkciju izpildē bez vajadzības apvienoties.

ZZS frakcija arī iesniegusi priekšlikumu, kas paredzētu noteikt, ka administratīvās teritorijas apvienošanu un sadalīšanu, kā arī tās robežu grozīšanu varētu ierosināt pašvaldības dome vai jaunveidojamās administratīvās teritorijas iedzīvotāji, ja jaunveidojamā novada pašvaldība spēj nodrošināt pašvaldībai noteiktās autonomās funkcijas labākā kvalitātē un pieejamībā, kā arī sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām salīdzinājumā ar esošo situāciju.

“Jaunās vienotības” Saeimas frakcijas vārdā tās vadītājs Edmunds Jurēvics rosinājis likumā noteikt, ka nepieciešams sagatavot izvērtējumu par Rīgas metropoles sadarbības un attīstības iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts, bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) rosinājis noteikt, ka lielo pilsētu pašvaldības teritorijā jābūt ne mazāk kā 20 000 pastāvīgo iedzīvotāju un novada teritorijā ne mazāk kā 7000 pastāvīgo iedzīvotāju.

Priekšlikumi uz otro lasījumu iesniegti grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Varakļānu novadu pievienot Madonas novadam.

Vēl citus priekšlikumus gan deputāti, gan citi, kuriem ir likumā noteiktas priekšlikumu iesniegšanas tiesības, varēs turpināt iesniegt līdz pirmdienas, 27.maija, plkst.11.

Foto:LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Pagastvečus ir jāvēl un jādod viņiem tiesības. Ieliek visādus brīnumus bez ievēlēšanas….

 2. Iecavas virsaitīšiem gribas kļūt par virsaišiem? Seperātistus parasti apspiež armija. Jums droni ir?

  4
  5
 3. Jau vienreiz bijām kopā ar Bausku, kad vēl pastāvēja Rajoni. Neizdevās. Kas lika domāt, ka otrreiz izdosies? Lielākā ķēpa bija apvienot visus komunālservisus vienā, pietiekami cilvēku darbu zaudēja no tā vien. Apnicis jau.

  10
  1
 4. Nu sadalīs atkal un tālāk līdz nākošajām saeimas vēlēšanām ?
  Nāk jauni pajoliņi ar vēlēšanos izcelties ,ārdīs atkal pa savam ,un tā bez gala ,tā jau ekonomiku nepacels

  13
  0
 5. Iecava iekalta jaunajā Bauskas novada identitātē. Tas ir uz mūžiem. Bauskas kredīts ir jūsu kredīts.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.