Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Edgars Rinkēvičs nodod svinīgo solījumu un stājas Valsts prezidenta amatā

E. Rinkēvičs uzstājas Saeimā ievēlēšanas dienā, 31.maijā. Foto – LR Saeima, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Uzņemoties Valsts prezidenta amata pienākumus, Edgars Rinkevičs sestdien, 8.jūlijā, Saeimas sēdē deva svinīgo solījumu: “Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas prezidentūras laikā Rinkēvičs sola iestāties par tiesisku un taisnīgu Latviju, tautas labklājību, iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību. Savā pirmajā runā Saeimā jaunajā statusā viņš atzīmēja, ka ir jānovērtē, ka dzīvojam demokrātiskā un brīvā valstī, jo tā ir milzu vērtība, iespēja un atbildība veidot, attīstīt un sargāt savu Latviju.

“Latvija ir viena un reizē katram sava. Tā nav viendabīga, jo tā mēdz būt pretrunīga un mainīga, dažkārt ārēju apstākļu ietekmēta,” sacīja Rinkēvičs un uzsvēra, ka valstij jābūt tiesiskai un taisnīgai pret visiem. Katram Latvijas cilvēkam, tās pilsonim jājūtas piederīgam, tiesiski aizsargātam un drošam.

Pēc Valsts prezidenta paustā, valstij ir jābūt gan tiesiskai, gan taisnīgai, turklāt taisnīgai ne tikai abstrakti, bet arī konkrētās situācijās. “Valsts nevar funkcionēt tikai no spēka vai juridiskā formālisma perspektīvas. Ikvienai valsts amatpersonai ir jāmaina sava attieksme un tiesiskā apziņa – ir jābeidz apsēstība ar procesu, instrukcijām un paragrāfiem un jāorientējas uz rezultātu un atbalstu mūsu līdzcilvēkiem,” pie valsts pārvaldes vērsās jaunais prezidents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rinkēvičs norādīja, ka cīņa ar korupciju, noziedzību un karteļiem ir jābūt valsts prioritātei. Vienlaikus ir jāsaprot, kādēļ viens otrs skaļi sākts kriminālprocess izčākst un kāpēc viens otrs spriedums raisa vairāk jautājumu nekā atbilžu.

“Spēcīga un neatkarīga tiesu vara, kas rīkojas taisni un skaidro savus lēmumus, profesionāla un efektīva tiesībaizsardzības iestāžu darbība ir būtiska valsts demokrātisko pamatu stiprināšanai. Arī tiesu spriedumu izpildei jebkurā līmenī – no Saeimas līdz pašvaldībai – neatkarīgi no mūsu personiskajiem viedokļiem ir jābūt pašsaprotamai,” sacīja prezidents.

Viņa ieskatā, vārda un plašsaziņas līdzekļu brīvība ir demokrātijas mugurkauls, to svarīgi ir uzsvērt tagad, kad notiek cīņa ar Krievijas propagandu un naida kurināšanu. Pēc prezidenta paustā, mūsu saliedētības interesēs ir iestāties par redakcionāli neatkarīgiem sabiedriskajiem un privātajiem medijiem, tādā veidā palīdzot apkarot dezinformāciju un viltus ziņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijā ikkatra cilvēka tiesībām ir jābūt cienītām un aizsargātām atbilstoši augstākajām cilvēktiesību vērtībām un standartiem. Esmu gatavs cieši sadarboties ar likumdevēju, izpildvaru un tiesu varu, lai sasniegtu šos mērķus,” uzsvēra Rinkēvičs.

Kā informē Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests, svinīgo sēdi klātienē vēroja bijušie Latvijas Valsts prezidenti Andris Bērziņš, Egils Levits, Vaira Vīķe-Freiberga, Raimonds Vējonis, Valdis Zatlers, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, ministri, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Pēc solījuma Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns svinīgā ceremonijā Valsts prezidentam pasniedza valsts augstākos apbalvojumus, ko viņš saņēma saskaņā ar Valsts apbalvojumu likumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts apbalvojumu likums nosaka, ka Valsts prezidents, stājoties amatā, iegūst tiesības uz katra ordeņa – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – augstāko šķiru, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēdi.

Viestura ordeņa augstākā šķira Valsts prezidentam E.Rinkēvičam jau ir piešķirta un pasniegta 2004.gadā, līdz ar to E.Rinkēvičs, stājoties Latvijas Valsts prezidenta amatā, ieguva tiesības uz Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta augstāko šķiru, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēdi, skaidro Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests.

Vēlāk Rinkēvičs nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kur bija sapulcējušies ap 300 cilvēki, sarunās ar kuriem jaunais prezidents gan neielaidās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji, kas apmeklēja ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, jaunajam prezidentam vēlēja izturību un tautas mīlestību, novēroja aģentūra LETA. Klātesošie aģentūrai LETA pauda, ka, viņu ieskatā, Rinkēvičs bija “atbilstošākais kandidāts” prezidenta amatam. Cilvēki aicināja Rinkēviču turpināt līdzšinējā prezidenta Egila Levita iesākto.

Kopumā Rinkēviču sumināt bija ieradušies aptuveni 300 cilvēku, tajā skaitā arī Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Apsveicēju pūlī bija arī cilvēki no citām valstīm.

Ap pusdienas laiku Rinkēvičs laukumā pie Rīgas pils simboliskā ceremonijā saņems Rīgas pils atslēgu no iepriekšējā Valsts prezidenta Egila Levita un dzīvesbiedres Andras Levites. Pēcpusdienā Rīgas pilī notiks svinīgā pieņemšana par godu Rinkēviča inaugurācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titulattēlā – E.Rinkēvičs Saeimas ārkārtas sēdē 8. jūlijā. Foto – Valsts kanceleja.

Piedāvājam Valsts kancelejas izveidotu fotogaleriju no Saeimas sēdes 8. jūlijā, kad E. Rinkevičs deva Valsts prezidenta solījumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.