Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Eirobarometrs”: Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu

Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu, savukārt 32% – tai uzticas, izriet no “Eirobarometra” ziemas datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālajām valdībām uzticas aptuveni trešā daļa jeb 32% eiropiešu, bet neuzticas lielākā daļa jeb 63% eiropiešu.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās līmenis politiskajām partijām pēdējo sešu mēnešu laikā būtiski kāpis, kamēr eiropiešu vidū tas nav būtiski mainījies.

Ziemā politiskajām partijām kopumā uzticas vairāk nekā katrs desmitais jeb 15% Latvijas pilsoņu, taču teju vairākums jeb 78% Latvijas pilsoņu norāda, ka politiskajām partijām kopumā neuzticas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt piektā daļa jeb 22% eiropiešu 2022.gada ziemā ir norādījuši, ka politiskajām partijām kopumā uzticas, kamēr trīs no četriem jeb 75% ir pretējās domās.

Kamēr Latvijas pilsoņu uzticēšanās līmenis Latvijas valdībai nav būtiski mainījies kopš 2022.gada vasaras, ir pieaudzis to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas Saeimai.

Teju trešā daļa jeb 31% Latvijas pilsoņu 2022.gada ziemā norāda, ka uzticas Saeima, turklāt šis rādītājs atbilst rezultātam Eiropā, jo 33% eiropiešu uzticas savu valstu nacionālajiem parlamentiem. Aptauja liecina, ka 31% Latvijas pilsoņu un 61% eiropiešu nacionālajiem parlamentiem neuzticas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada ziemā ir samazinājies to eiropiešu īpatsvars, kuri uzticas Eiropas institūcijām, kamēr Latvijas pilsoņu vidū uzticēšanās līmenis Eiropas Parlamentam (EP), Eiropas Komisijai (EK) un Eiropadomei ir audzis.

Nedaudz vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas pilsoņu un teju puse jeb 49% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas EP. Nedaudz vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas pilsoņu un 46% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas EK.

Līdzīgi 53% Latvijas pilsoņu un 46% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas Eiropas Centrālajai bankai un puse jeb 51% Latvijas pilsoņu un 43% eiropiešu ziemā ir norādījuši, ka uzticas Eiropadomei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2022.gada vasaras, ziemā eiropiešu vidū novērojama uzticēšanās mazināšanās tādām starptautiskajām organizācijām kā Eiropas Savienība (ES), NATO un ANO, kamēr Latvijā to pilsoņu, kuri uzticas šīm organizācijām, īpatsvars ir nedaudz audzis.

2022.gada ziemā aptuveni divas piektdaļas jeb 45% Latvijas pilsoņu ir norādījuši, ka uzticas ANO, vairāk nekā puse jeb 58% uzticas ES un teju lielākā daļa jeb 60% uzticas NATO.

Tajā pat laikā nedaudz mazāk nekā puse jeb 48% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas ANO, līdzīgi 47%, ka uzticas ES un puse jeb 50%, ka kopumā uzticas NATO.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eirobarometrs 98” aptauja Latvijā notika no 12.janvāra līdz 26.janvārim, un tās laikā tika aptaujāti 1039 Latvijas pilsoņi vecumā no 15 gadiem. Aptauju Latvijā veica vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija “Kantar”.

“Eirobarometrs 98” ir trīsdesmit astotā “Eurobarometer Standard” aptauja, kopš Latvija ir kļuvusi par ES dalībvalsti. “Eurobarometer Standard” pētījums tiek veikts divas reizes gadā, un šīs aptaujas laikā tiek sekots līdzi pilsoņu viedoklim par dažādiem ES un tās dalībvalstīm aktuāliem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kur to statistiku iziž,nekad nēsmu par to dzirdējusi,bet te kaut kādi brīnumi balsojuši

  2. Cilvēkiem ir tiesības būt naiviem , un ticēt visam ko viņiem “‘ iebaro ” , ticēt , ka demokrātija un liberālisms ir pati pilnība , mazākuma vara un diktāts pār vairākumu ir demokrātijas izpausme , un viņu ievēlētie kaklakungi rūpēsies vienīgi un tikai par to , lai tautai būtu kūkas un izklaides .

    1
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.