Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

EURIBOR likmei krītoties, var pieaugt mājokļu cenas, prognozē eksperts

Ikviens, kura tuvākās nākotnes plānos ietilpst jauna mājokļa iegāde, visticamāk seko līdzi Eiropas Centrālās bankas lēmumiem par EURIBOR likmes izmaiņām. Aktuālās prognozes liecina, ka procentu likme varētu sākt samazināties jūnijā, tomēr “Luminor” bankas privātpersonu kreditēšanas vadītājs Baltijā Kaspars Lukačovs norāda, ka tas nav iemesls atlikt plānotu mājokļa iegādi – samazinoties “EURIBOR” likmei, mājokļu cenas var pieaugt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamā īpašuma tirgus attīstību ietekmē daudz faktoru, īpaši ekonomiskā situācija valstī, kas nosaka pieprasījumu, balstoties uz iedzīvotāju maksātspēju, nodarbinātību, algu līmeni un citiem faktoriem. Ja piepildīsies aktuālās prognozes un EURIBOR likme gada otrajā pusē pakāpeniski samazināsies, nekustamā īpašuma nozarē sagaidāms pircēju intereses pieaugums. To varētu veicināt arī šī gada pozitīvās prognozes par darba algu reālo pieaugumu – šobrīd tiek lēsts pieaugums aptuveni 7-9% robežās, tādējādi pieaugs arī iedzīvotāju pirktspēja. Iedzīvotāju aktivitāte reizē ar šogad pazemināto inflāciju var rezultēties ar mājokļu cenu pieaugumu.

“Jāņem vērā arī tas, ka jau šobrīd Rīgā ir zemākās mājokļu cenas starp Baltijas valstu galvaspilsētām, piemēram, jaunajos projektos Rīgā dzīvokļu cenas par kvadrātmetru ir robežās no 2200 līdz 2700 eiro, tikmēr Tallinā un Viļņā – no 3500 līdz 4000 eiro. Savukārt otrreizējā tirgū abās mūsu kaimiņvalstīs dzīvokļa cena padomju laikā celtā mājoklī ir vidēji no 2400 līdz 2600 eiro, tikmēr Rīgā šāda veida ēkās dzīvokļi maksā vidēji 1000 eiro kvadrātmetrā. Tas nozīmē, ka dzīvokli jaunajā projektā Rīgā šobrīd var iegādāties par līdzvērtīgu cenu kā padomju laikā celtā mājoklī Tallinā vai Viļņā – tas ir vēl viens faktors, kas liecina, ka mājokļu cenu kritumu Latvijā šogad visticamāk nesagaidīsim, drīzāk paredzams cenu kāpums,” skaidro Luminor bankas privātpersonu kreditēšanas vadītājs Baltijā Kaspars Lukačovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Spekulanti var nopelnīt tikai uz NĪ cenu burbuļa pūšanu, tāpēc nav svarīgi – EURIBOR ceļas vai krīt, tiem jebkas būs par iemeslu savu netīro plānu īstenošanai un miglas pūšanai acīs.

 2. Mājokļu (veco graustu) cenas ir neadvekāti spekulantu un afēristu uzpūstas.Brēc,ka jaunieši izbrauc,bet zemo cenu mājokļus knapi būvē un tos pašus uzpērk afēristi.Nav brīnums,ka pēdējos gados arvien vairāk tiek apdzīvoti savulaik patukšie pagastu centri.Par spīdi atbaidošajām paneļu konstrukcijām.

 3. Kādreiz spekulantus sēdināja, bet kara apstākļos šāva. Sociālismā spekulanti mazināja deficītu, kapitālismā spekulanti veido deficītu. Kapitālismā deficīts ir pretdabisks, tātad spekulanti atkal jāšauj.

  4
  1
 4. Sen senos laikos Ēģiptieši par augļošanu vienus izredzētos izdzina tuksnesī , kur viņi 40 gadus klejoja , arī 1880 gadā Krievijas cars tos pašus izdzina no Maskavas utt. Jāaizliedz AUGĻOŠANA>

  2
  1
 5. Spekulant, vispirms nomaksā visus nodokļus un nekorumpē ierēdņus, kā arī neizmanto radu administratīvo resursu.

 6. Efektīva ražošana bija kapitālisma pamats. Pašreizējais kapitālisms ir maigais, bet diezgan efektīvais neokoloniālisms un inflācijas kapitālisms. Kapitālisms, kur ražo komunistiskā Ķīna, bet gandrīz neražojošie kapitālisti tikai ražo naudu un spekulē ar Ķīnas precēm. Kapitālisms Latvijā- gandrīz miljons pazudušo cilvēku.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.