Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Visvairāk pagājušajā gadā viltotās preces VID muitas pārvalde atklājusi kravās no Ķīnas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot  kravu un sūtījumu kontroli, 2022.gadā kopumā 207 gadījumos atklāja 27 379 vienības viltotu preču. 70 % no visām viltotajām precēm bija rotaļlietas, 23 % – parfimērijas izstrādājumi, bet pārējās bija apģērbi, apavi, somas, mobilie telefoni un citas preces, portālu informēja Valsts ieņēmumu dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VID atklāja, ka atbilstoši preču zīmju īpašnieku pārstāvju atzinumiem 2022.gadā muita visbiežāk konstatēja viltotas preces kravās un sūtījumos no Ķīnas, Hongkongas, Turcijas, Baltkrievijas, Krievijas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Visvairāk viltoto preču vienību tika atklāts kravās no Ķīnas. Tā, piemēram, divos jūras konteineros muitas amatpersonas konstatēja 18 762 vienības viltotu rotaļlietu. Kopumā muitas kontroles rezultātā pagājušajā gadā tika izņemta 19 171 vienība viltotu rotaļlietu: konstruktori, dažādu automašīnu rotaļu modeļi, lelles, bērnu rotaļu braucamrīki – tricikli un citas preces.

Starp lielākajām viltotu preču kravām, kas tika atklātas pērn, bija arī krava ar 6389 vienībām viltotu parfimērijas izstrādājumu un citu preču, kuru nosaukumos, logotipos un iepakojuma dizainā bija izmantoti populāru preču zīmju atdarinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas pagājušā gada novembrī veica kravas, kas bija ievesta no Apvienotajiem Arābu Emirātiem un paredzēta saņēmējam Lietuvā, padziļināto kontroli un konstatēja iespējamos intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumus.

Attiecīgo preču zīmju īpašnieku pārstāvji apstiprināja, ka ar precēm ir pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības, un šo muitas kontroles pasākumu rezultātā tika izņemtas 6134 vienības viltotu parfimērijas preču ar tādiem nosaukumiem kā “CHANCE”, “CHANGE DE CANAL”, “GOODNESS”, “VERSUS”, “LA UNO MILLION”, “RENHEIT”, “NAPOLEON BOSS”, kā arī 75 viltotas šķiltavas ar dažādu auto ražotāju logotipiem un 180 viltoti HDMI savienotājvadi.

Šajā gadījumā kopējais tiesību īpašniekiem novērstais kaitējums pēc atbilstošu oriģinālo preču vērtības ir aptuveni 600 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši tiesību aktos noteiktajam preču zīmes īpašniekam ir tiesības neļaut šādas preces ievest Eiropas Savienībā vai vest tranzītā cauri Eiropas Savienībai. 

Pagājušā gada nogalē VID Muitas pārvalde pieņēma lēmumu par viltoto preču nodošanu iznīcināšanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Plašāka informācija par intelektuālo īpašumu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā Intelektuālā īpašuma aizsardzība un Patentu valdes tīmekļvietnē, kā arī tīmekļvietnē www.viltotarealitate.lv .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.