Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iespējamā soda dēļ Grevcova varētu zaudēt vairāk nekā vienu mēnešalgu

Saeimas deputāte Glorija Grevcova (Stabilitātei) varētu nesaņemt mazliet vairāk nekā vienu mēnešalgu, ja Saeima lems par viņas izslēgšanu no sešām parlamenta sēdēm par deputāta ētikas pārkāpumiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka deputāts, kas izslēgts no Saeimas sēdēm vai neierodas sēdē bez svarīga iemesla maksā par katru sēdi sodu 20 procentu apmērā no mēnešalgas. Taču soda kopsumma vienā kalendārajā mēnesī nedrīkst pārsniegt summu, kuras ieturēšanas rezultātā deputāts saņem mazāk par valstī noteikto minimālo mēnešalgu.

Tas nozīmē, ka, izslēdzot deputāti no Saeimas sēdēm, Grevcova saņemtu vismaz minimālo mēnešalgu.

Saeimas deputāta mēnešalga 2023. gadā ir 3981 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tāpat deputātam ir iespēja saņemt īres un transporta izdevumu kompensāciju. Neapmeklētas Saeimas sēdes neietekmē īres un transporta izdevumu kompensāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma izslēgt deputāti Grevcovu no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par deputātu Ētikas kodeksa pārkāpumu. Gala lēmums šajā jautājumā būs jāpieņem Saeimā.

Komisija lēmumu pieņēma, izskatot deputāta Edvīna Šnores (NA) iesniegumu par iespējamu deputātu Ētikas kodeksa pārkāpumu deputātes izteikumos par Latvijas okupāciju.

Komisijas ieskatā Grevcova pārkāpusi Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4. un 7.pantu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie punkti nosaka, ka deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos. Tāpat deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Foto:LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.