Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jāņus ārpus Latvijas šogad ielīgo 21 valstī

Latviesi.com

No kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas līdz pat Taizemei un Dienvidkorejai – šogad latviešu kopienas svin un svinēs Jāņus vismaz 50 sarīkojumos 21 valstī. Daudzviet saulgrieži jau atzīmēti, piemēram, Grieķijā, Zviedrijā, Dānijā, Nīderlandē, arī kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā, tāpat dažviet Vācijā, bet ielīgošanai vēl gatavojas Kanādā, Šveicē, Austrijā, Īrijā, Francijā, Taizemē, Gruzijā un citviet.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām iepazīties ar Jāņu ielīgošanas sarīkojumiem ārpus Latvijas portāla Latviesi.com notikumu kalendārā vai nepieciešamības gadījumā papildināt apkopojumu ar savā kopienā notiekošajiem sarīkojumiem, kas vēl gaidāmi.

Pārdomas par Jāņiem

Padomju okupācijas gados pēc nesekmīgiem mēģinājumiem Jāņus aizliegt padomju vara ķērās pie tiem pašiem līdzekļiem kā simtiem gadu agrāk baznīca: proti, nosauca Jāņus par “Līgo svētkiem” un mēģināja tiem ielikt citu — sociālistisku saturu.

Neizprotami gan, ka atjaunotajā Latvijas Republikā 32. neatkarības gadā mūsu kalendāros 23. jūnijs nosaukts oficiāli par “Līgo dienu” un gan avīzes, gan veikali, gan pastkartītes mūs sveic “Līgo svētkos”, tātad tālāk par Merķeli neesam tikuši. Tas stipri atgādina “Salaveci”, kas tikpat stūrgalvīgi negrib aiziet.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilga Reizniece: Jāņi, nevis Līgo svētki!

“Dainās – ne 1155 melodijās, ne arī 28 tūkstošos dainu jūs neatradīsiet ne vārdu -saulgrieži, ne -saulstāvji, bet gan tikai -Jāņi, -Jāņu vakars, -Jāņu diena. Jā, Jāņos notiek līgošana, arī dziesmas sauc par līgotnēm, tomēr -Līgo svētki – tas ir – prazņik Ļigo (krieviski -Līgo svētki).”

Teksts un foto: Latviesi.com

#SIFMAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.