Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jauni nosacījumi mājas dzīvnieku turēšanā; būs jānodrošina, lai dzīvnieks ar radīto smaku, riešanu vai gaudošanu netraucētu apkārtējos

Valdība otrdien, 7.februārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus “Dzīvnieku aizsardzības likumā”. Grozījumi sagatavoti, lai uzlabotu dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, panāktu dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī, lai paplašinātu kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā, portālu informēja Zemkopības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi nosaka pilnvarojumu Ministru kabinetam pieņemt jaunus noteikumus mājas (istabas) dzīvnieku labturībā un aizsardzībā. Līdz ar vairāku jauno noteikumu spēkā stāšanos, spēku zaudēs Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumi Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”.

Grozījumos noteikti papildus pienākumi dzīvnieka īpašniekam mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzībai. Noteikts, ka mājas (istabas) dzīvnieku drīkst pavairot, nekaitējot dzīvnieka veselībai, atbilstoši tā etoloģijai un tādā vecumā, kad tas ir sasniedzis vaislas dzimumgatavību, kā arī pavairošanai nedrīkst izmantot slimus mājas (istabas) dzīvniekus, dzīvniekus ar iedzimtām patoloģijām un fizioloģiski un ģenētiski nesaderīgus dzīvniekus.

Grozījumi paredz, ka sieviešu kārtas sunim, kaķim un mājas (istabas) seskam gada laikā nedrīkst būt vairāk kā viens mazuļu metiens. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai mājas (istabas) dzīvnieks ar radīto smaku, riešanu vai gaudošanu netraucētu attiecīgās mājas vai apkārtnes iedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likuma grozījumi paplašina arī dažādu institūciju pilnvaras Administratīvā pārkāpuma procesā dzīvnieku labturībā un aizsardzībā. Turpmāk Valsts policija drīkstēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai. Kā arī par mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanas sabiedriskajā transportlīdzeklī prasību pārkāpumiem Valsts policija drīkstēs veikt visu administratīvā pārkāpuma procesu.

Pašvaldības policija, pašvaldību administratīvās inspekcijas un Valsts policija varēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ar ko citam dzīvniekam nodarīts fizisks kaitējums, un par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai. Administratīvā pārkāpuma lietas izskata Pārtikas un veterinārais dienests.

Dabas aizsardzības pārvaldes arī drīkstēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par savvaļas sugas dzīvnieka apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvnieku un tā izrādīšanu publiski kā atrakciju dzīvnieku.

Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” vēl jāapstiprina Saeimai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. pareizi ir, vienas pensionāres dēļ, kurai dzīvoklī 20 kaķi nav jācieš visa paģika iedzīvotājiem, citreiz tā nomīzts, ka acis cērt ārā, lai maksā sodus , un sāk domāt

  12
  1
 2. Tā ar īsti nesapratu,kāju pie staba var celt vai nē!?Sieviešu dzimtas suns tā laikam būs tāpati kuce?Un kā to sesku metienu domājat izkontrolēt?

 3. dienā rej! Kā saimnieki prom, tā sunim mute vaļā, daudzdzīvokļu mājā. Un, kas to vispār atļauj, ka biezi apdzīvotā kvartālā, kur pāris privātmājas, suns rej stundām katru vakaru?

  3
  1
 4. Ko vajag , to vajag , jo suņu , kaķu un citu kustonīšu dzimstība gada laikā noteikti ir lielāka nekā cilvēkveidīgajiem …. .

 5. Kas ir etoloģija un vaislas dzimumgatavība gribētos tā kā sīkāk uzzināt…?Un ja kaimiņu suns nāk izmīlēt manu kucīti,vai man jāprasa viņam ārsta izziņa,ka viņš ir pie labas veselības un pilnas saprašanas?

 6. Likumu lēmēji nedraudzejas ari prātu ,vai tad sunim aizliegsi riet.Ir nirgāšanās pret cilvekiem un dzīvniekiem

  3
  2
 7. Apsveicami! Un lai uzliek oamatīgus sodus! Pašvaldības policija neliekas zinis. Varbūt beidzot Valsts policija panāks to, ka cilvēks varēs savā dārzā atpūsties nevis tikai klausīties apkārtējo kranču žvankstēšanā.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.