Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavā protestēs pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā netālu no pils

Šodien no plkst.17.30 līdz 19 Jelgavā, netālu no Lielupes tilta, notiks pikets pret tirdzniecības centra būvniecību upes krastā netālu no pils, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Protesta akciju rīko biedrība “Lielupes parka un skvēra saglabāšana Cukura ielā 2, Jelgavā”. Jelgavas pašvaldībā ir saņemts un saskaņots pieteikums piketam, aģentūrai LETA apstiprināja domē. Piketa pieteikumā lēst, ka protestā pulcēsies līdz 60 cilvēki.

Piketa mērķis ir nepieļaut teritorijā Cukura ielā 2 tirdzniecības centra un rotācijas apļa Cukura un Lielās ielas krustojumā būvniecību. Tāpat protestētāji vēlas, lai pašvaldība ierāda SIA “Auras centrs” līdzvērtīgu teritoriju citā vietā, lai Cukura ielā 2 izveidotu parku.

Jelgavas domes opozīcijas deputāts Gunārs Kurlovičs (LRA) sociālajos tīklos arī informē, ka ar biedrības atbalstu tapis kolektīvais iesniegums, kurā ir priekšlikums samainīt minēto zemesgabalu ar cenas ziņā līdzvērtīgu zemesgabalu bijušajā lidlauka teritorijā. Tas domei būtu jāizskata 20.jūnija domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau rakstīja, ka Jelgavā, Cukura ielā 2, plānots attīstīt jaunu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā.

Īpašums pieder “Auras Centrs”, kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi.

Prasības paredz, ka plānotās būves fasādei ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai, bet Lielupes promenādes pusē – atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Pēc detālplānojuma un vides pārskata projekta pilnveidošanas tas atkārtoti tiks nodots publiskajai apspriešanai, informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms tam zemesgabalā bija plānota lielveikala “Depo” būvniecība, taču ar tiesas lēmumu atcelti Jelgavas domes lēmumi par būvatļaujas izsniegšanu veikala celtniecībai.

Foto:LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Vai tad vēl par maz to tirdzniecības centru , kā labākās zemes jāiznieko ?
    Drīz jau to centru būs vairāk kā iedzīvotāju

  2. Tirdzniecības centrus visur kur vai vajag / nevajag grib būvēt, jo “slikti dzīvojam” Latvijā, kā te komentāros dažs labs uzskata un izsakās! Ja nebūtu pircēju un peļņas no tā, nez vai uzņēmēji gribētu būvēt arvien jaunus tirdzniecības centrus tāpat vien “aiz neko darīt” …

    1
    1
  3. Jelgavas pilij droši vien ir aizsargjosla apmēram puskilometra rādiusā. Tā ar slavenām pilīm ir. Aizsargjosla ir arī Lielupei. Tātad kāds atļāvējs ir korumpēts?

  4. nav ko niekoties , vajag pašu pili pārtaisīt par tirdzniecības centru , tāpat to universitāti kautkad aizklapēs .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.