Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kārtējo reizi vāc parakstus par marihuānas legalizēšanu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta kārtējā parakstu vākšana par marihuānas legalizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Vigo Zaļaiskalns. Iniciatīvā pausts aicinājums Latvijā legalizēt marihuānu, personai ļaujot audzēt desmit marihuānas stādus savām vajadzībām.

Tiek prasīts atcelt likumdošanā paredzēto administratīvo un kriminālo atbildību par marihuānas glabāšanu, pārvadāšanu, audzēšanu un lietošanu personām, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu. Tāpat tiek lūgts pārskatīt administratīvos un kriminālos sodus un praksi, kā tiek veikta autovadītāju pārbaude par marihuānas klātesamību organismā. Idejas autora ieskatā būtu jānosaka pieļaujamā THC klātbūtne asinīs līdz pieciem nanogramiem uz vienu kubikmililitru.

Lai legalizētu marihuānas audzēšanu, lietošanu un pārdošanu, iniciatīvā tiek piedāvāts mainīt esošos likumus un izveidot jaunus. Izstrādāt nozares regulējumu marihuānas ražotājiem, pārdevējiem un patērētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs kā sabiedrība varētu sākt risināt dažādas mūsu garīgās un fiziskās veselības problēmas, izmantojot savus dārzus vai siltumnīcas, kas pats par sevi varētu sniegt milzīgu spēku,” pārliecināts Zaļaiskalns.

Viņaprāt, tas veicinātu “šo pasaulē daudzsološo industriju” arī Latvijā, kā arī stimulētu jaunu nozaru un darba vietu izveidi un ienākumus no nodokļiem.

Iniciatīvas virzītāja ieskatā šāds regulējums varētu arī palīdzēt samazināt izmaksas un riskus, kas rodas, ražojot un iznīcinot tonnām farmaceitisko produktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Un visbeidzot tas nozīmē, ka sarunas par narkotikām, ko mēs runāsim ar saviem bērniem, būs daudz vairāk balstītas uz faktiem un būs patiesākas, nekā tās sarunas par narkotikām, ar kādām daudzi no mums saskārās bērnībā,” teikts iniciatīvā.

Šis nav pirmais mēģinājums savākt parakstus par marihuānas legalizēšanu vai dekriminializēšanu un iesniegt tos izskatīšanai parlamentā, taču līdz šim centieni noslēgušies bez rezultāta.

Šajā laikā gan vairākās valstīs ir mainīta nostāja pret marihuānu, vietām to legalizējot vai dekriminalizējot.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Policija un VDD , reku jums darbalauks pameklēt no kurienes aug kājas šitādām iniciatīvām , kas ir sponsori , nepietiek ar mēsliem ko pie skolām un citur kūpina , tagad vēl “‘ zāli “‘grib legalizēt , nopīpējušies un apdulluši būs īstie Latvijas aizstāvji .

  4
  1
 2. to Bauskā obligāti vajag,mums te džokeri,pokera iestādes pašā centrā,vēl psihene jau drīz gatava būs…kad uzraus dūmu būs čiki,piki

  2
  1
 3. man jautājums,jūs deputāti ko lietojiet???????kādu sporta zāli atveriet jauniešiem,klubus disko
  ..lai jaunieši savu dulumu izārda.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.