Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā beidzas gripas epidēmija

 Latvijā ceturtdien, 20.aprīlī, oficiāli beidzas gripas epidēmija, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām šī gada 20.aprīlī.

Monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājusies un raksturota kā zema līdz 26,2 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš tie bija 28,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tomēr SPKC norāda, ka gripas vīrusu cirkulācija vēl turpinās un aizvadītajā nedēļā kopā 19 gripas gadījumi reģistrēti trijās administratīvajās teritorijās – Rīgā, Daugavpilī un Ventspilī.

Samazinājies arī stacionēto pacientu skaits gripas un gripas izraisītas pneimonijas gadījumos – par 11 stacionētiem pacientiem gripas gadījumos aizvadītajā nedēļā ziņoja Daugavpils, Rīga, Valmiera un Liepāja, kā arī tika ziņots par trīs stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju Daugavpilī un Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš sezonas sākuma Latvijā kopā laboratoriski apstiprināts 901 gripas gadījums un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 3887 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām līdz šim saņemta informācija par 1312 stacionētiem pacientiem ar gripu un 263 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Kopumā SPKC gripas epidēmijas intensitāti šajā sezonā vērtē kā vidēju. Šajā sezonā ievērojami lielāks gripas gadījumu skaits novērojams vecuma grupā no 0 līdz 14 gadiem. Visvairāk hospitalizācijas gadījumi tika reģistrēti vecumā grupā no 15 līdz 64 gadiem.

Lai gan gripas epidēmija noslēgusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, SPKC atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem – bieži mazgāt rokas (katru reizi pārnākot no āra, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai), regulāri vēdināt telpas (gan mājās, gan izglītības iestādēs un darba vietās) un veicināt telpu mitro uzkopšanu. Tāpat SPKC iesaka lietot veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti, kā arī pagarināt uzturēšanās laiku svaigā gaisā – ejot pastaigās un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr – bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

Foto: SPKC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.