Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvija ieņem trešo vietu starp ES valstīm ar īsākajiem civillietu, komerclietu un administratīvo lietu izskatīšanas termiņiem pirmajā tiesu instancē

Latvija ieņem trešo vietu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm ar īsāko lietu izskatīšanas termiņu pirmajā tiesu instancē civillietās, komerclietās, administratīvajās lietās un cita veida lietās, liecina Eiropas Komisijas (EK) ikgadējais ziņojums par tiesiskumu ES.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādā novērtējumā Latviju apsteidz tikai Igaunija un Dānija.

Latvijas vidējais rādītājs strīdīgo civillietu un komerclietu izskatīšanā pirmajā instancē ir 220 dienas, kas ir 11.vieta ES. Savukārt, vērtējot attiecīgo kategoriju lietu izskatīšanu visās trijās tiesu instancēs, Latvija ieņem septīto vietu starp ES valstīm.

Atsevišķi vērtējot administratīvo lietu izskatīšanas termiņu pirmajā tiesu instancē, Latvija ieņem devīto vietu ES, bet, vērtējot izskatīšanas termiņus visās trijās tiesu instancēs, Latvija ir trešajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ar korupcijas novēršanu saistītas lietas pirmajā instancē tiek izskatītas aptuveni 200 dienās, kas ierindo Latviju astotajā vietā starp ES valstīm. Izteikti ilgāki šādas kategorijas lietu izskatīšanas termiņi ir Slovēnijā – ap 800 dienām.

Aprakstot vispārējo noslogotības līmeni tiesās, ziņojumā norādīts, ka 2021.gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, Latvijā ir nedaudz samazinājies tiesās saņemto lietu skaits. Vērtējot civillietu un komerclietu skaitu iepretim iedzīvotāju skaitam, Latvijā ir vidēji zema tiesāšanās aktivitāte. Savukārt administratīvo lietu skaita ziņā Latvijā ir trešais zemākais ienākošo lietu skaits Eiropā.

Ziņojumā salīdzināta tiesu vai citu atbildīgo institūciju darba ātrums noteiktu kategoriju lietu izskatīšanā. Lielākajā daļā minēto kategoriju Latvija ierindojas starp valstīm ar labākajiem rādītājiem ES valstu vidū.

Izmantots ilustratīvs attēls no pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.