Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā piecos mēnešos reģistrēts par 13,6% vairāk jaunu uzņēmumu; Bauskas novadā maijā – 17 jauni uzņēmumi

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 4073 jauni uzņēmumi, kas ir par 13,6% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina “Lursoft” apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp 2023.gada maijā reģistrēti 762 jauni uzņēmumi, kas ir par 6% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, taču otrs mazākais mēneša laikā reģistrēto jauno uzņēmumu skaits šogad.

Vienlaikus maijā reģistrēto jauno uzņēmumu pamatkapitāls bija 3,19 miljoni eiro.

No visiem uzņēmumiem, kas reģistrēti šogad maijā, teju 90% bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet 8,3% – individuālie komersanti. Tāpat maijā reģistrētas 10 zemnieku saimniecības, divas pilnsabiedrības, divas ārvalstu komersantu filiāles un viena akciju sabiedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienīgā pagājušajā mēnesī reģistrētā akciju sabiedrība ir “Capitalia Investment Holding”, kuras vienīgā īpašniece ir 2016.gadā reģistrētā Igaunijas “Sparta Capital”, kuras patiesais labuma guvējs ir Juris Grišins.

Visvairāk jauno uzņēmumu maijā reģistrēts Rīgā – 402 uzņēmumi, seko Jūrmala – 26 uzņēmumi, Mārupes novads – 23 uzņēmumi, Jelgava – 20 uzņēmumu, Ropažu novads – 19 uzņēmumi, Bauskas novads – 17 uzņēmumi, Daugavpils – 14 uzņēmumi, Ķekavas novads – 14 uzņēmumi, Talsu novads – 13 uzņēmumi, Cēsu novads – 13 uzņēmumi un Liepāja – 13 uzņēmumi.

Lielākais maijā reģistrētais uzņēmums bija SIA “Brynner Latvia” dibinātais SIA “Brynner Mežaparks”, kuras reģistrētais pamatkapitāls ir 700 000 eiro. Tāpat “Brynner Latvia” maijā reģistrējusi uzņēmumu SIA “Brynner Sigulda”, kuras pamatkapitāls ir 300 000 eiro. Nekustamā īpašuma nozarē strādājošās “Brynner Latvia” īpašniece ir Kipras “Brynner Holdings Limited”, bet patiesie labuma guvēji ir Ivars Bērziņš un Uldis Bērziņš. “Brynner Latvia” pieder arī 50% siltumenerģijas ražotāja SIA “Preiļu siltums” kapitāldaļu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp maijā reģistrētajiem lielākajiem uzņēmumiem ir arī SIA “IA Property”, kuras pamatkapitāls ir 304 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Ivo Čerbakovs (22%), viņam piederošā SIA “Consulting & Investment” (50%), Andris Asars-Asarovskis (3,6%) un Lindai Asarei-Asarovskai piederošā SIA “Brandnet” (24,3%). 

No Top10 lielākajiem maijā reģistrētajiem uzņēmumiem teju visi ir no Rīgas. Izņēmums ir vien SIA “Th. Geyer Ingredients” , kuras juridiskā adrese ir Mārupes novadā. Minētās kompānijas kapitālā 90% ir ieguldījis pārtikas un dzērienu ražošanas izejvielu uzņēmums “Th. Geyer Ingredients GmbH & Co.” no Vācijas, savukārt pārējos 10% – Ieva Alaine.

Apkopotie dati arī liecina, ka no Top10 lielākajiem uzņēmumiem, kas reģistrēti maijā, septiņi ir ar vietējo kapitālu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākais jaunreģistrētais ārvalstu kapitāla uzņēmums ir SIA “Klett Latvia”, kuras pamatkapitālā 250 000 eiro ir ieguldījis Vācijā reģistrētais izglītības uzņēmums “Klett Lernen und Information GmbH”.

Analizējot datus par ārvalstu ieguldītājiem jaunajos uzņēmumos, secināts, ka visvairāk dalībnieku reģistrēts no Ukrainas – 15 uzņēmumi, Dānijas – 11 uzņēmumi un Igaunijas – 10 uzņēmumu. Starp maijā reģistrētajiem uzņēmumiem ar Ukrainas kapitālu ir arī ārvalstu komersanta filiāle – “Podiļļa trans nafta” Latvijas filiāle.

“Lursoft” dati arī liecina, ka 2023.gada pirmajos piecos mēnešos likvidēti 3160 uzņēmumu.

Attēla avots: blog.lursoft.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.