Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Papildināts: Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits sarucis par 15%; Bauskas novadā – par 5% mazāk nekā šajā laikā pērn

Papildināts ar otro rindkopu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 5770 jaundzimušo, kas ir par 15% jeb 1022 jaundzimušajiem mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Savukārt Bauskas novadā šī gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēts par pieciem procentiem mazāk jaundzimušo nekā pērna šajā periodā. Kā informē dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga, 2022. gada pirmajā pusgadā Bauskas novadā tika reģistrēts 151 piedzimušais mazulis; bet 2023. gada pirmajos sešos mēnešos 144 jaundzimušie.

Tostarp šogad pirmajos piecos mēnešos Latvijā reģistrēti 2966 zēni, kas ir par 504 mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, un 2804 meitenes, kas ir par 518 mazāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maijā Latvijā reģistrēti 1202 jaundzimušie, kas ir par 15,2% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, tostarp reģistrēti 629 zēni un 573 meitenes.

Tajā pašā laikā 2023.gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā reģistrēti 12 163 mirušie, kas ir par 10,5% jeb 1430 mazāk nekā 2022.gada pirmajos piecos mēnešos, kad tika reģistrēti 13 593 mirušie.

Tādējādi šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēto mirušo skaits par 6393 pārsniedza dzimušo skaitu, kamēr pērn attiecīgajā periodā mirušo skaits par 6801 pārsniedza dzimušo skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023.gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā reģistrētas 2862 laulības, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir par 0,6% jeb 16 laulībām mazāk.

Šogad 1.jūnijā Latvijā provizoriskais iedzīvotāju skaits bija 1,883 miljoni.

Jau vēstīts, ka 2022.gadā Latvijā bija zemākais dzimstības rādītājs pēdējo 100 gadu laikā. Latvijā pagājušajā gadā tika reģistrēti 15 954 jaundzimušie, kas ir par 8,4% jeb 1466 jaundzimušajiem mazāk nekā 2021.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: Centrālā statistikas pārvalde un LETA

Ilustratīvs foto: Freepik

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Izzūd mazā Latvija.
  Bet ir jau ar traki, ja zinām, ka izmaksas aug, ir jāstrādā un to bērnu redzi tik mazu laiku dienā. Un tad viņi sāk slimot no stresa, ka mājā nevar būt, jādodas agri uz dārziņu, vakarā tik mājās. Nav jau vairs tie laiki, kad vecmāmiņas, vectētiņi pieskatīja bērnus, jo pensijas vecumu tik ceļ un ceļ. Bet radīt bērnus, lai pēcāk viņus pieskata ikdienā svešinieki (dārziņš,aukle) jau nav tas.
  Jā, Latvijā ir kas arī labs bērnu kopšanas jomā, kas nav citās valstīs. Bet, te jau var rakstīt var nerakstīt, bet, piemēram, ja tuvs radinieks ikdienā pieskata savu radu bērnu, varētu to skaitīt kā pensijas stāžā, pat ja nemaksā atalgojumu par pieskatīšanu. Kuplinātu ģimenes un to stiprību, nevis atdotu savu nopelnīto naudu, svešiniekam.

  4
  1
 2. Neko darīt, būs jāpalielina pensijas vecums vēl par 5 gadi. Lai piepūš vaigus un strādā līdz 70 gadiem.
  Valsts budžetā naudiņa arī ietaupīsies.

  2
  1
 3. Drīz “pateicoties” AI (mākslīgajam intelektam) puse cilvēces vispār būs nevajadzīgas liekas mutes. Izredzētā elite uzrīkos kādu karu vai globālu epidēmiju un pārkārtos pasaules kārtību pa savam prātam. Pesimistiska nākotne mūsu mazbērniem būs …

  5
  2
 4. Viena lieta gan ir skaidra un caurmērā nemainīga-tik skaista šeit daba vasarā kā Purvīša gleznās,autentiska un tik labi!

  2
  1
 5. Uz populācijas pieaugumu var necerēt, kamēr viss ir dārgs, cilvēkiem bieži jāstrādā vairāk kā viens darbs, un kamēr skolas un bērnudārzi tiek slēgti ciet, vai jāgaida rindās gadiem ilgi. Tādēļ tie, kas vēlas ģimeni, parasti brauc uz ārzemēm. Tur vismaz puse no šīm problēmām tiek risināta. Latvijas nabadzības līmenis neatļauj lielus ģimenes pieaugumus, arī ar visiem t. sauc. pabalstiem, jo netiek risinātas citas problēmas, kas padarītu bērnu audzināšanu izpildāmu.

  Sakārtojiet valsti, un tad arī cilvēki varēs veidot ģimenes atbildīgā veidā, nevis tikai populācijas palielināšanas pēc vai pabalstu dēļ.

  Ģimene ir liela atbildība. Šādos apstākļos nav atbildīgi veidot ģimeni…

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.