Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā sestdien sāksies dzinējmedību sezona

Latvijā sestdien, 1.oktobrī, sāksies dzinējmedību sezona, kuras laikā Valsts meža dienests aicina mežā gājējus pastiprināti ievērot drošību, aģentūru LETA informē dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sezonas sākuma VMD aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par kuru ievērošanu ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks.

Tāpat mednieki aicināti izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.

VMD informē, ka dzinējmedību sezonas laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Medību laikā, ir atļauts nomedīt noteiktu skaitu un sugu medījamo dzīvnieku, atbilstoši izsniegtajām medību atļaujām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus VMD norāda, ka, neraugoties uz to, ka medniekiem ir jāievēro stingras drošības prasības, visvairāk pārkāpumu VMD konstatē tieši dzinējmedību laikā.

Starp biežākajiem medību drošības noteikumu pārkāpumiem un nelaimes gadījumu cēloņiem ir pielādēta šaujamieroča pārnēsāšana, pārvadāšana un nevērīga apiešanās ar ieroci. Par drošības prasību pārkāpumiem medībās piemērojama administratīvā atbildība.

Pēc VMD datiem, laika posmā no 2011. līdz 2021.gadam medībās notikuši 24 nelaimes gadījumi, no tiem pieci – nāvējoši. Divi nāvējoši gadījumi notikuši nelegālās medībās, vienā no tiem bojā gājusi nepiederoša persona. Sešos gadījumos cietuši paši nelaimes gadījumu izraisītāji, 16 gadījumos – citi mednieki. Vienā gadījumā mednieks cietis ievainotas mežacūkas uzbrukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzinējmedības ir atļautas katru dienu no saullēkta līdz saulrietam, to sezona ilgs no 1.oktobra līdz nākamā gada 31.martam, izņemot mežacūku dzinējmedības, kas ilgs līdz 31.janvārim.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju. VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu, piedalās meža nozares politikas veidošanā un ieviešanā, īsteno meža ugunsdzēsību, uzrauga, kā noteiktās prasības ievēro tirgus dalībnieki, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, kā arī tirgotāji un pārraudzības organizācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.