Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Latvijas gāze” dabasgāzes turpmāko cenu mājsaimniecībām izziņos tuvāko dienu laikā; prognozē par 20-40% zemāku cenu

 AS “Latvijas gāze” dabasgāzes universālā pakalpojuma cenu mājsaimniecībām, kas būs spēkā no maija, izziņos tuvāko dienu laikā, vienlaikus norādot, ka dabasgāzes cena būs par 20-40% zemāka nekā šobrīd.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas gāzes” pārstāvji aģentūrai LETA norāda, ka no 2023.gada 1.maija, pilnībā atverot dabasgāzes tirgu, “Latvijas gāze” turpinās klientiem nodrošināt dabasgāzes piegādi par tirgus cenu universālā pakalpojuma ietvaros, kas būs veidots atbilstoši izstrādātājiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem “Dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumi”, kurus plānots pieņemt otrdien.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis atzīmē, ka “Latvijas gāzei” šobrīd ir vairāk nekā 360 000 mājsaimniecību klientu, un universālā pakalpojuma piedāvājums ir izstrādāts atbilstoši jaunajiem MK noteikumiem. Paredzēts, ka klientiem līgums nebūs jāpārslēdz, savukārt dabasgāzes cena tiks fiksēta sešiem mēnešiem.

“Tas, ko jau šobrīd varam pateikt mūsu klientiem, universālā pakalpojuma dabasgāzes cena būs zemāka – robežās no 20% līdz 40% atkarībā no lietotāju grupas, salīdzinot ar šā brīža regulēto tarifu. Pēc straujā dabasgāzes cenu kāpuma pērnā gada augustā, šā gada pirmie trīs mēneši iezīmējuši labvēlīgāku tirgus situāciju un būtisku cenu kritumu. Šobrīd varam dabasgāzi nopirkt lētāk, tās cena Rietumeiropas biržā ir noslīdējusi līdz pirmskara cenai, ko ietekmē dabasgāzes patēriņa samazināšanās tuvojoties vasaras sezonai un daudz lielāki dabasgāzes krājumi Eiropā, nekā bija paredzēts,” pauž Kalvītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā arī norāda, ka, paliekot pie “Latvijas gāzes”, klientiem līgums nebūs jāpārslēdz. Dabasgāze tiks piegādāta uz Enerģētikas likuma pamata universālā pakalpojuma ietvaros.

Tāpat kompānijā uzsver, ka arī pēc 1.maija kopējo maksu par dabasgāzi, kā tas bija līdz šim, veidos piecas komponentes  – dabasgāzes cena, maksa par pārvadi, maksa par sadali, akcīzes nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis, tostarp dabasgāzes cena būs vienīgā komponente, kas atšķirsies starp tirgotājiem.

Jau ziņots, ka 1.maijā tiks pilnībā atvērts dabasgāzes tirgus mājsaimniecībām, un publiskais tirgotājs, kas piedāvā pakalpojumu par regulētu cenu, vairs nepastāvēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā dabasgāzes tirgus tika atvērts 2017.gadā, bet, lai nodrošinātu pakāpenisku tā atvēršanu, mājsaimniecību lietotājiem pēdējos gados ir bijusi izvēle – turpināt saņemt dabasgāzi kā saistītajam lietotājam no publiskā tirgotāja “Latvijas gāzes” par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātu dabasgāzes tarifu vai arī iegādāties dabasgāzi par tirgus jeb neregulētu cenu no jebkura dabasgāzes tirgotāju reģistrā reģistrēta komersanta, kas nodrošina dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecību lietotājiem.

Līdz šim vienīgais komersants, kurš piedāvā iegādāties dabasgāzi mājsaimniecību lietotājiem par tirgus cenu, ir AS “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu “Elektrum”.

Savukārt no maija pakalpojumu sāks piedāvāt arī Igaunijas “Eesti gas” meitassabiedrība “Elenger”.

Foto:LSM.LV

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Cerams, ka LG būs pietiekami gudri, lai kaut mazliet palīstu zem Elektrum un Elenger piedāvājuma, kas novērstu masveida privāto klientu aizplūdi pie konkurentiem.

  2. Domāju, viņi var no ādas izlīst, tik un tā vairums principa pēc no šiem aizmuks viņu kretīniskās krievu politikas atbalsta dēļ. Lai viņiem kauli un asakas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.