Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Latvijas gāzes” peļņa deviņos mēnešos – 96,578 miljoni eiro

Akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” logo.

AS “Latvijas gāze” koncerna neto apgrozījums deviņos mēnešos bija 580,268 miljoni eiro, kas ir 2,1 reizi lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn, bet koncerna neto peļņa sasniedza 96,578 miljonus eiro pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā informē, ka “Latvijas gāzes” koncerns 2022.gada deviņos mēnešos sasniedzis vēsturiski labākos finanšu rezultātus. Pirmā ceturkšņa finanšu rezultāti ir bijuši galvenais iemesls vēsturiski labākajiem deviņu mēnešu finanšu rezultātiem.

Deviņos mēnešos šogad “Latvijas gāze” klientiem Latvijā un ārvalstīs pārdeva 5,975 gigavatstundas (GWh) dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2021.gada periodu pārdošanas apjoms ir par 43,6% mazāks.

Pārdošanas apjomu samazinājums saistīts ar to, ka tirgus dalībnieki izvēlas neiegādāties Krievijas izcelsmes gāzi jau pirms 2023.gada 1.janvāra, kad stāsies spēkā aizliegums dabasgāzes piegādēm no Krievijas, kā arī klienti ir pārskatījuši dabasgāzes izmantošanas jaudas augsto dabasgāzes cenu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo pašu iemeslu dēļ “Latvijas Gāze” prognozē zemākus pārdošanas apjomus 2022.gadā, salīdzinot ar 2021.gadu.

Mājsaimniecību segments 2022.gada pirmajā pusgadā radīja zaudējumus. Neskatoties uz to, ka 2022.gada 1.jūlijā mājsaimniecību tarifs tika paaugstināts nākamajam tarifu periodam, dabasgāzes iepirkuma cena trešajā ceturksnī bija ievērojami augstāka nekā tarifā noteiktā pārdošanas cena, kā rezultātā mājsaimniecību klientu segments turpināja radīt zaudējumus. Saglabājoties augstajām dabasgāzes cenām, “Latvijas gāze” paredz, ka mājsaimniecību segments varētu radīt zaudējumus arī 2022.gada ceturtajā ceturksnī.

Lai koncernam neradītu zaudējumus augstas nenoteiktības apstākļos dabasgāzes tirgū, “Latvijas gāze” turpina disciplinētu tirdzniecības pieeju, neuzņemoties papildu riskus un saistības, tai skaitā netiek slēgti jauni darījumi ar atvasinātajiem finanšu instrumentiem augsto cenu svārstību dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada deviņos mēnešos “Latvijas gāze” strādāja ar 281,223 miljonu eiro apgrozījumu un 167,471 miljona eiro apgrozījumu.

“Latvijas gāzes” lielākie akcionāri ir Krievijas “Gazprom” (34%), fonds “Marguerite Gas II.S.a.r.l.” (28,97%), Vācijas kompānija “Uniper Ruhrgas International GmbH” (18,26%) un SIA “Itera Latvija (16%).

Foto: TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Tā nav peļna tā ir izspiešana, rekets! Viens resns cūkis lai neaizmirst ko uz Ziemassvētkiem latvieši kauj!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.