Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas pilsētās notiks „Zinātnieku nakts 2022” pasākumi

Piektdien, 30. septembrī, notiek Zinātnieku nakts, kas ik gadu tiek organizēta visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus.  Plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas, universitātes un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents varētu tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties zinātnei veltītus šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās, portālu informēja Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājs Jānis Aizpors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidro, ka Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā. Zinātniskās institūcijas atraktīvā un populārzinātniskā veidā iepazīstina ar dažādām zinātnes nozarēm, demonstrējot inovatīvas metodes un tehnoloģijas, kas, pateicoties zinātnes sasniegumiem, ir pieejamas industrijai vai ikvienam cilvēkam. Zinātni Latvijā pārstāv spēcīgas institūcijas ar izciliem zinātniekiem, modernu pētniecības infrastruktūru un ilgtermiņa inovāciju potenciālu.

Šogad Zinātnieku nakts pasākumus īsteno Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Dobelē, Daugavpilī, Cēsīs, Valmierā un citās pilsētās. 

Vietnē www.zinatniekunakts2022.lv pieejamas visas pasākumu norises vietas un programmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zinātnieku nakts apmeklētāji var plānot vakara programmu, vadoties gan pēc pasākumu satura, gan  ģeogrāfiskās lokācijas.

Rīgā Daugavas kreisajā krastā – Pārdaugavā – plašu programmu sagatavojusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitātes (LU) Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Valsts zinātniskais institūts “BIOR” un Biznesa augstskola “Turība”. Savukārt, labajā Daugavas krastā apmeklētājus gaida Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI), Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI), Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) un Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts.

Kurzemē apmeklētājus uzņems Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, Ventspils Galvenā Bibliotēka, Liepājas Universitāte un AREI Stendes Pētniecības centrs, Zemgalē – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte un Dārzkopības institūts, Vidzemē – Vidzemes Augstskola, Kosmosa izziņas centrs Cēsīs, RTU Cēsis un AREI Priekuļu Pētniecības centrs, bet  Latgalē – Daugavpils Universitāte.

Apmeklētāji aicināti dalīties ar savām sajūtām, pārdomām, foto un video stāstiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #zinatniekunakts2022.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.