Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas pilsoņus aicina pieteikties valsts aizsardzības dienestā; brīvprātīgajiem izmaksās 600 eiro ikmēneša kompensāciju

Līdz ar Valsts aizsardzības dienesta likuma pieņemšanu Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem ir aicināti brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam, kura pirmais apmācību kurss sāksies 1. jūlijā, portālu informēja Aizsardzības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam plānota līdz 15.maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv.

Ministrijā skaidro, ka valsts aizsardzības dienesta laiks ir atkarīgs no dienesta veida. Dienesta gaita Nacionālo bruņoto spēku vienībās ilgs 11 mēnešus. Dienests ietvers gan 3 mēnešu ilgu kareivja pamatapmācības kursu, gan 3 mēnešu ilgu militārās specialitātes kursu, kā arī pašu dienestu kādā no Nacionālo bruņoto spēku vienībām – lielākoties Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē.

Tāpat valsts aizsardzības dienesta dalībnieks var izvēlēties arī dienestu Zemessardzes vienībā. Tādā gadījumā ir jānoslēdz līgums ar Zemessardzi uz vismaz 5 gadiem, pildot dienesta uzdevumus ne mazāk kā 21 individuālās apmācības dienu un ne vairāk kā 7 kolektīvās apmācības dienas katru gadu. Valsts aizsardzības dienesta karavīriem, kuri dienestu pildīs Zemessardzē vai apgūs augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka kursu, kompensācijas apmēru aprēķinās proporcionāli par dienām, kurās tiks pildīts dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsardzības ministrija plānojusi, ka valsts aizsardzības dienesta karavīram, kurš dienesta izpildei pieteicies brīvprātīgi, dienesta laikā tiks izmaksāta ikmēneša kompensācija ikdienas izdevumiem 600 eiro apmērā. Savukārt, pēc dienesta beigām plānots izmaksāt atvaļināšanās kompensāciju 1100 eiro apmērā (gala lēmumu par apmēru lems Ministru kabinets).

Jau ziņots, ka 5. aprīlī Saeima trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot, ka Latvijā tiek ieviests valsts aizsardzības dienests.

Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones – sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts. Jāatzīmē, ka arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, nepieciešamības gadījumā, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Lai paši arī valsts vīri parāda piemēru dienēt par tādu naudu…paši tūkstošos saņem,bet jauniešiem jāpamet ģimene,sieva,bērnus,augskolu,labu apmaksātu darbu lai sabojātu sev dzīvi.Neko tie jaunieši nav valstī parādā,neko tā valsts viņiem nav iedevusi.Nekādu godu atdot nav vajadzīgas.Visu kam viņi pateicigi būs vecākiem, vecvecākiem .

  14
  9
 2. Pirkmkārt Valsts nav tikai saeima un arī tie ”īpatņi” nāk no tautas ne kosmosa. Otrkārt vajadzētu iepazīties ar info pirms satraukties.
  1. Neviens viņus uz Ukrainu ne Sīriju nesūtīs. Brīvdienas mājās var pavadīt.
  2. Tiem, kas skolosies saīsinātais kurss. Kāds 18 gadīgam skolniekam vēl labi apmaksāts darbs.
  3. Lai iegūtu prasmes rūpēties par sevi un citiem, disciplīnu.
  Valsts ir katrs no mums, kāda attieksme pret to – tāds arī līmenis. Mūsu kaimiņi kaut kā nesūdzas un spēj apvienot darbu ar dienestu, izvēles varianti ir pietiekami lai pielāgotu savām iespējām.

  11
  5
 3. Par Ukrainu es nebūtu tik pārliecināts , jo ņemot vērā nesenos poļa prātojumus par Polijas iesaistīšanos karā , ja ukraiņi zaudēs , tad jāsaprot , ka karot ar Krieviju viņus uzrīdīs jenķi , jo jenķi vai briti paši tieši nekad nekaros Ukrainā , un tad var nākt “‘ aicinājums ‘” baltiešiem doties atbalstīt poļus .

  6
  4
 4. Kremļa tirliņi atkal psiho komentāros.

  Jaunieši nodienēs un būs profiņi.

  Un ja okupanti ienāks, tad izdauzīs zobus viņiem.

  11
  6
 5. Ko tik neizdomās, lai noniecinātu Latvijas armiju un mūsu jauniešu militāro prasmju apguvi. Īpaši stulbs komentārs, kurā salīdzināta obligātā dienesta kareivju pabalsts ar algotņu algām. Vai negribēji salīdzināt ar Krievijas obligātā dienesta rublīšiem, kas pārrēķināti mūsu naudiņā sanāktu kādas 50 reizes mazāk.

  11
  3
 6. Tik nesen teica nebūs obligāta vakcinācija???Ja nevakcinesies,darba nebūs,ēst nevarēsi,jo veikalā nevarēsi iet….jums cilvēkiem īsa atmiņa.. tapat ka obligātais dienests.Karu uzsāka valsts vīri,nevis jaunieši,ko tagad grib nosūtīt nogalināt.Cita vārda NAV.

  8
  7
 7. Valdību var salīdzināt ar sektantiem kuri izstrādā un īsteno savus tumšos plānus… Ka var būt kaut kas obligāts, pret cilvēku gribu!??????????? 🫨

  3
  3
 8. Jāaizstāv ir nevis valdība vai kas cits, bet savi radinieki, mājas un dzimtene.

  Kremļa fašistu uzdevumā te komentē visādas Zaigas un Emanueli, raksta izdomājumus, kuriem nav nekāda sakara ar realitāti.

  7
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.