Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas un Ukrainas karoga krāsās nokrāsots Puškina piemineklis

Latvijas un Ukrainas karoga krāsās nokrāsots Rīgā esošais krievu rakstnieka Aleksandra Puškina piemineklis, policija par notikušo sākusi pārbaudi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien pirms pusnakts saņemta informācija, ka Kronvalda parkā nokrāsots Puškina piemineklis, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas Ziemeļu iecirknī sākta resoriskā pārbaude, kurā vērtēs notikušo.

Internetā izplatītajos foto redzams, ka dzejnieka figūra nokrāsota Latvijas karoga krāsās, bet cepure Ukrainas karoga krāsās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas domes Pieminekļu padome marta sākumā atbalstīja sešu pilsētā esošu pieminekļu demontāžu vai pārvietošanu, saistot tos ar padomju laiku slavināšanu.

Padomē tika atbalstīts piedāvājums demontēt 1982.gadā Kronvalda parkā uzstādīto pieminekli rakstniekam Andrejam Upītim un skulptūru “staļinisma perioda rakstniecei” Annai Saksei Gaujas ielā 1.

Pieminekļu padome piekrita arī Aleksandra Puškina pieminekļa demontāžai Kronvalda parkā, jo tas esot izvietots nelikumīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieminekļu padome atbalstīja arī ierosinājumu demontēt 1978.gadā uzstādīto pieminekli zinātniekam, “PSRS trīskārtējam sociālistiskā darba varonim” Mstislavam Keldišam, kas atrodas Rīgas kanālmalas apstādījumos, iepretim Latvijas Universitātei, un piemiņas plāksnes vēsturniekam Jānim Zutim aizvākšanu. Tā atrodas Basteja bulvārī 12.

Tika atbalstīta arī piemiņas plāksnes komunistiskās partijas tipogrāfijai Čiekurkalna 1.garajā līnijā 88 demontāža.

Minēto pieminekļu demontāžu vai pārvietošanu rosināja Publiskās atmiņas centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) iepriekš aģentūrai LETA piebilda, ka pašvaldībai šobrīd ir svarīgāki darbi ar ko nodarboties, nevis lemt par pieminekļu aizvākšanu, piemēram, pašvaldības budžeta pieņemšana.

Turklāt, viņa ieskatā, padomju varu slavinošie pieminekļi Rīgā ir demontēti, bet par citu pieminekļu aizvākšanu, nepieciešama diskusija.

Foto: @NikitaCunskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Tāpēc, ka tādas “mildas” Latvijā nav! “milda” Latvijā ir tikai tādiem Latvijas nīdējiem kā tu un tādu kā tu dēļ arī ir nokrāsots tas puškins!

  5
  6
 2. Pastāsti, kādu vēsturi Latvijā pārstāv puškins? Iekarošanas un citu zemju pakļaušanas vēsturi, ko ir īstenojusi un joprojām īsteno krievija un “russkij mir”, ko pārstāv puškins un, izskatās, ka tu arī?

  3
  7
 3. Un pareizā vēsture, droši vien, ir tikai krievijā, kas nekad nevienu nav iekarojusi, tikai no kaut kā atbrīvojusi un gandrīz vienmēr pēc tam ir iekļāvusi “atbrīvotās zemes” savā sastāvā!

  2
  6
 4. Mums ir tik ļoti raksturīgi pārspīlēt. Ir diezgan nožēlojami noliegt klasiķus, brīnišķīgu darbu radītājus, tikai tādēļ, ka viņi nāk no Krievijas. Tā pat kā vērsties pret krievu valodu principā. Bēgot no rusicisma valodā, mēs to esam piesārņojuši ar anglicismiem. Mēs neprotam braukt pa ceļa vidu, bet visu laiku no viena grāvja otrā. Ir jāvēršas pret agresijas, kara darbības slavinātājiem, kuru mūsu vidū netrūkst. Un, varbūt, der izlasīt kādu Puškina darbu, pirms cūkot viņa pieminekli

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.