Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LDDK: Enerģētiskajai neatkarībai kā prioritārais jāizmanto vietējais kurināmais

Enerģētiskajai neatkarībai kā prioritārais jāizmanto vietējais kurināmais, pirmdien Saeimas Enerģētikas forumā teica Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidents Guntars Kokorevičs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Enerģētiskā neatkarība ir ļoti būtiska, tāpēc LDDK ieskatā vienmēr jāattīsta alternatīvi piegāžu avoti, lai neveidojas vietējais piegāžu monopols, sacīja Kokorevičs. 

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka prioritāri jāattīsta vietējā kurināmā – šķeldas, biomasas, kūdras, atkritumu izmantošana un tikai tad seko energoresursu imports. 

Kokorevičs sacīja, ka siltumapgādei nepieciešamo enerģijas daudzumu jau patlaban ir iespējams nodrošināt ar vietējiem resursiem, savukārt elektroenerģijas ražošanai patlaban nepieciešams energoresursu imports, bet ilgtermiņa mērķis ir arī to pēc iespējas aizstāt ar vietējiem resursiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Kokorevičs uzsvēra, ka LDDK ieskatā enerģētiskajai infrastruktūrai jābūt publiskā sektora prioritātei un atbildībai, savukārt ražošana var balstīties uz privātā sektora investīcijām un brīvu cenu konkurenci. Savukārt valstij ir jānodrošina bāzes jaudas. 

Kokorevičs piebilda, ka Latvijas mērķim jābūt maksimāli neatkarīgai, ilgtspējīgai un zaļai enerģētikas stratēģijai, kā arī jānodrošina reģionāli konkurētspējīga elektroenerģijas cena, lai spētu attīstīt ražošanu. 

Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzsvēra, ka elektroenerģijas cenai ir jābūt konkurētspējas priekšrocībai un investīciju magnētam nevis kavēklim. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Endziņš arī norādīja, ka LTRK ieskatā ir jāpanāk, lai Latvija var pati saražot visu nepieciešamo elektroenerģiju un šim nolūkam jāpalielina atjaunojamo energoresursu īpatsvars ražošanā. 

Tāpat Endziņš vērsa uzmanību, ka dabasgāze vēl salīdzinoši ilgi būs nepieciešama, tāpēc jādomā, vai Latvija spēs saņemt pietiekami lētu sašķidrināto dabasgāzi no esošajiem termināļiem, un tāpēc pašiem sava termināļa jautājums joprojām esot atklāts. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.