Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lemberga krimināllietas izskatīšanu turpinās nākamnedēļ

Koruptīvos noziegumos apsūdzētā bijušā Ventspils mēra, pašreizējā Ventspils domes deputāta Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietu Rīgas apgabaltiesa plāno turpināt skatīt 14.februārī plkst.10, aģentūru LETA informēja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesas sēdē prokurors turpinās teikt debašu runu. Tāpat tiesas sēdēm jau rezervēts 15.februāris un 17.februāris.

Iepriekš tiesas sēde, kura bija plānota 9.februārī, tika atlikta Lemberga dēla Anrija slimošanas dēļ.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance 2021.gada 22.februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Pirmās instances tiesa arī nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

 Lembergam noteikts aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu. Ventspilī A. Lembergs ir redzams saviesīgos pasākumos. Šī gada 10. janvārī Lembergs piedalījās vides objekta “Lats” atklāšanā Ventspilī. Foto: Ventas balss/Kristaps Anškens

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Lemberga dēlam un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi tiks atcelti, tikai stājoties spēkā spriedumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tiesa nolēma kriminālprocesu daļā par Ventspils uzņēmēja Jurija Bespalova noziedzīgajām darbībām izbeigt sakarā ar noilgumu. Bespalovs 2012.gadā nomira.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā instance šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Tas nu gan ir varen samidīgs un laimīgs, tur tak no sejas nolasāms, JŪS man neko neizdarīsiet 🙂

 2. droši vien ieies vēsturē kā pasaulē ilgākā tiesvedība jeb, pareizāk sakot, tiesas farss.

 3. Austrumu gudrība=Buhārā NasreddinS. Sultāns aicināja viņu pie sevis. Sultāns sacīja Nasreddinam:
  Iemāci manam ēzelim runāt. Ja tu iemāci, došu zeltu, cik vari nest. Ja tu mani nemācīsi, es tev nogriezīšu galvu.
  — Protams, es varu iemācīt ēzeli runāt. Bet man būs vajadzīgs ilgs laiks, lai iemācītu viņam runāt.-
  – Cik daudz laika tev vajag.-
  “Domāju, ka 10 gadu laikā varu to paveikt labi. “Ļoti labi,” piekrita sultāns. Bet, ja jūs to nedarīsit, jūs mirsiet.
  Nasreddinam deva naudu, lai apmācītu ēzeli, un viņš tika nosūtīts mājās.
  Kad pārsteigtie paziņas viņam jautāja, kā viņš gatavojas paveikt uzdevumu, viņš atbildēja: – Viss ir Allāha gādības rokās. Pēc desmit gadiem nomiršu vai nu es, vai sultāns, vai ēzelis.= JA PRĀTA PIETIKS = PAŠI SECINĀSIET…

 4. Vecais advokāts joske nolēma beidzot nedēļu atpūsties , pasauca dēlu iciku , nodeva lietas un aizbrauca uz kūrortu . Atbraucot prasa – icik kā tad gāja ar darbiem?iciks atbild – ļoti labi tēvs , to lietu ko tu pus gadu nevarēji atrisināt es noslēdzu 3 dienās , joske kasa pakausi un saka – tu ir dumš icik , tā lieta mūs pus gadu baroja……………

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.