Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LG uzņēmumu «Gaso» nodos jaundibināmai kompānijai

AS “Latvijas gāze” (LG) akcionāru sapulcē pirmdien nolemts sākt uzņēmuma reorganizāciju nodalīšanas ceļā, kā rezultātā LG 100% tai piederošā gāzes sadales sistēmas operatora AS “Gaso” akciju nodotu jaundibināmai kompānijai, liecina uzņēmuma paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaso” pamatkapitāls ir sadalīts 39,9 miljonos akciju. Reorganizācijas rezultāta visi LG akcionāri kļūtu par jaundibināmā uzņēmuma akcionāriem proporcionāli to līdzdalībai LG.

LG lielākie akcionāri ir Krievijas “Gazprom” (34%), fonds “Marguerite Gas II.S.a.r.l.” (28,97%), Vācijas kompānija “Uniper Ruhrgas International GmbH” (18,26%) un SIA “Itera Latvija (16%). 

Attiecīgi šāda pat proporcija saglabāsies arī jaunibināmajā uzņēmumā, kas pārņems “Gaso” akcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to “Gaso” faktiski kļūs par LG māsaskompāniju, kā to jau pirms pieciem gadiem piedāvāja “Marguerite Gas II.S.a.r.l.”, bet toreiz šis priekšlikums neguva pārējo akcionāru atbalstu.

LG akcijas kotē biržā “Nasdaq Riga”.

Kā ziņots, LG akcionāri 27.jūnijā uzdeva uzņēmuma valdei līdz 10.augustam sasaukt akcionāru ārkārtas sapulci lēmuma pieņemšanai par kompānijas reorganizāciju nodalīšanas ceļā vai pamatkapitāla samazināšanu, dzēšot akcijas, kuras iesnieguši akcionāri. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapulces darba kārtība ar šo jautājumu tika papildināta, pamatojoties uz “Marguerite Gas II.S.a.r.l.” pieprasījumu.

Otrs variants bija lemt par kompānijas pamatkapitāla samazināšanu, kā rezultātā akcionāri kā samaksu par nodotajām akcijām saņemtu LG piederošās “Gaso” akcijas proporcionāli līdzdalībai LG pamatkapitālā.

Jau ziņots, ka LG akcionāri pirms pieciem gadiem – 2017.gada 15.augustā – atbalstīja LG reorganizāciju, nodalot sadales sistēmas operatoru un izveidojot uzņēmumu “Gaso”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Marguerite Gas II” iepriekš piedāvāja no LG nodalīt tirdzniecības kompāniju kā māsasuzņēmumu, tādējādi LG paliekot par sadales sistēmas operatoru, taču arī šis priekšlikums neguva nepieciešamo atbalstu.

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš toreiz pieļāva, ka “Marguerite Gas II” piedāvājums varētu būt saistīts ar vēlmi atbrīvoties no daļām tirdzniecības kompānijā.

Pēc eksperta paustā, gadījumā, ja sadales sistēmas operators būtu LG meitasuzņēmums, tas varētu apgrūtināt “Marguerite Gas II” iespējas rīkoties ar savām kapitāldaļām. “Marguerite Gas II” nevarētu pārdot akcijas vienā uzņēmumā, saglabājot dalību tikai otrā. Savukārt gadījumā, ja tiek izveidoti divi māsasuzņēmumi, “Marguerite Gas II” rokas būtu brīvākas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksperts arī pieļāva, ka “Marguerite Gas II” varētu būt interese saglabāt akcijas tikai sadales sistēmas operatorā, kas ir regulēts bizness ar skaidru kapitāla atdeves likmi, nevis būt investoram uzņēmumā, kas konkurē brīvā gāzes tirgū.

Jau vēstīts, ka LG koncerna auditētais apgrozījums 2021.gadā bija 583,342 miljoni eiro, kas ir 3,1 reizi vairāk nekā 2020.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,4 reizes – līdz 3,24 miljoniem eiro.

Savukārt “Gaso” pērn strādāja ar 57,914 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr kompānijas peļņa pieauga par 36,4% un sasniedza 11,545 miljonus eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Vēl viens gāzes patērētāju ”slaucējs” – ne iegūst, ne transportē, ne pārdod – te pa vidu deputātu pietuvināto barotava, kuru izkārto NA ekomikas ministre – varbūt ar cerību tikt gāzes valdē pie barotavas kā savulaik kāds Kalvītis?

    11
  2. redz cik smuki atkal tautu apchakareja——latvijas gaze driz bus tikai tuksha chaula

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.