Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līdz 22. septembrim balsstiesīgie var pieteikties par 14. Saeimas vēlēšanu novērotājiem

Līdz 22.septembrim vēlētāji var izmantot iespēju pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14.Saeimas vēlēšanās, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Balsotāji kabīnēs. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Vēlētāji var izmantot iespēju pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14.Saeimas vēlēšanās. Pieteikšanās anketa pieejama CVK mājaslapā “cvk.lv” sadaļā “14.Saeimas vēlēšanas/Vēlēšanu novērošana”. 

Brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem būs iespēja sekot līdzi balsošanai un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirknī un pārliecināties, ka vēlēšanas iecirknī tiek nodrošinātas brīvi un godīgi, ievērojot tiesību aktos noteikto kārtību. 

Lai vēlēšanu novērošanu veiktu atbildīgi, vēlēšanu novērotāji tiek aicināti pirms vēlēšanām iepazīties ar balsošanas un balsu skaitīšanu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Novērotāja pienākums ir nekavējoties mutiski vai rakstveidā ziņot par novērotajiem pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam vai citām atbildīgajām iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzturoties vēlēšanu iecirknī, novērotāji ar savu uzvedību nedrīkst traucēt iecirkņa komisijas darbu, ietekmēt vēlētāju izvēli, paust savus politiskos uzskatus un veikt aģitāciju. Šādos gadījumos vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam ir tiesības izraidīt novērotāju no iecirkņa. Filmēt un fotografēt vēlēšanu iecirknī var tikai ar attiecīgu pilnvarojumu.

Piesakoties par brīvprātīgo vēlēšanu novērotāju, jāizvēlas vēlēšanu iecirknis, kurā vēlas novērot vēlēšanas.

Jāņem vērā, ka par novērotāju nevar būt 14.Saeimas deputāta kandidāts, skaidro CVK. Tiesības novērot vēlēšanas vēlēšanu iecirkņos ir arī kandidējošo partiju vai partiju apvienību, CVK, pašvaldību vēlēšanu komisiju pilnvarotajiem novērotājiem, CVK un pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai novērotu vēlēšanas, nepieciešama attiecīgās institūcijas izsniegta pilnvara vai pārstāvniecību apliecinošs dokuments un personu apliecinošs dokuments, bet ieslodzījuma vietās – arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka atļauja.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā dienā, sestdienā, no plkst.7 līdz 20.

Savukārt dažas stundas dienā atsevišķos datumos pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26.septembrī, ceturtdien 29.septembrī un piektdien, 30.septembrī – krietni mazākā daļā iecirkņu jeb 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā būs iespēja nodot balsi glabāšanā jeb pēc būtības nobalsot iepriekš.

14.Saeimas vēlēšanās būs iespēja balsot arī 81 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs un, uzturoties ārvalstīs, arī pa pastu. Pasta balsošanai no ārvalstīm jāpiesakās līdz 9.septembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. šodien trolejbusā bija jāklausās, kā viens krievelis otram skaļi skaidroja -iesim balsot par savējiem…. un ko saka latvieši????? atkal ļausim kāpt uz galvas?????

  2
  2
 2. Domaju ka velesanas nebus godigas….tik parliecinati levits sola karinam ministra vietu…balso par ko gribi tie pasi pie varas.velesanu sistema butu jamaina…bet ko nu demojratijas sen te vairs nav..valdiba valda un skalda..diktatura cilvektiesibu parkapumi sis valdibas patiesaa seja…par so valdibu es nebalsosu..nesmu izlemusi par ko balsot..bet uz veciem grabekliem kapt ari nevajadzetu…sie globalustu pakalpini japatriec.

  1
  2
 3. Nu lai vini balso par savejiem..bet saskanu valdibaa tapat nenem.kada nozime par viniem balsot.pue tam si opozicija ari nedariha neko pret valdibas patvaligajiem rikojumiem.covid sakaraa

  1
  1
 4. Kas tur ko novērot , lūk pēc vēlēšanām gan būs ko redzēt un dzirdēt , kad atkal tiks aizmirsti visi lētticīgajiem dotie solījumi , sāksies kaušanās pie “‘ siles “” , un ierastā ” ūdens liešana ” , politiskās darbības imitācija .

  3
  1
 5. Partijas butu jalikvidee.un jabalso par atseviskiem cilvekiem..savadak jau si valsts parvertusies par sia biznesu..kura notiek tikai naudas izzagsana.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.