Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mājokļa drošība svētku laikā. Policija sniedz padomus, kā pasargāt savu īpašumu

Jau šīs nedēļas nogalē tiks svinēti vieni no skaistākajiem gada svētkiem – Ziemassvētki. Lai pēc tiem nebūtu jāpārdzīvo nepatīkamas emocijas, Valsts policija (VP) aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažu ieteikumu ņemšana vērā un to īstenošana var pasargāt īpašumu no nevēlamu viesu klātbūtnes, atgādina VP sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Elīna Priedīte.

Vienmēr jāaizslēdz mājas durvis un jāaizver visi logi

Dodoties projām, ir ļoti svarīgi aizslēgt mājokļa durvis, aizvērt ciet logus un balkonus. Tāpat durvis jāaizslēdz arī tad, ja kāds atrodas mājās. Nereti zagļi mēdz pārbaudīt, kuru mājokļu īpašnieki nav aizslēguši durvis, un nozagt no koridora vērtīgas mantas, kamēr saimnieki guļ vai ciemojas istabā.

Logus un balkona durvis nedrīkst atstāt vēdināšanas režīmā, jo tādējādi ļaundaris var viegli iekļūt īpašumā, tos atspiežot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkari jāaizvelk ciet

Tumšajās pēcpusdienās un vakaros ieteicams aizvilkt aizkarus, lai zagļi nevarētu izpētīt mājas iekārtojumu, saimnieku ikdienas paradumus un vērtīgās mantas.

Pirms zādzības izdarīšanas ļaundari bieži vien iepriekš nolūko konkrēto mājokli.

Īpaši tas attiecas uz privātmājām, caur kuru lielajiem logiem vakaros ikviens garāmgājējs var redzēt, kādi cilvēki tur dzīvo, kādas ir mantas un var aplūkot pat istabu plānojumu, iegūstot vērtīgu informāciju plānotajam noziegumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat varat imitēt mājas iedzīvotāju klātbūtni, piemēram, atstājot ieslēgtu gaismu.

Vērtīgas mantas jāglabā drošā vietā

Ja mājās atrodas vērtīgas mantas, piemēram, dārglietas, nauda, vērtspapīri, elektronika, tās būtu ieteicams glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas.

Ja seifa nav, vēlams vērtīgās mantas noslēpt tur, kur zaglim būtu grūti tās atrast. Tieši šādas lietas ir zagļu vislielākais ieguvums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāierīko videonovērošana un signalizācija

Ja iespējams, ir vērts ierīkot signalizāciju. Ja tā jau ir ierīkota, dodoties prom, tā jāieslēdz. Privātmājās signalizācija jāaktivizē arī tad, kad kāds ir mājās, un tajos stāvos, kur neviens tobrīd neatrodas.

Savukārt videonovērošanas kameru ierīkošana zādzības gadījumā var palīdzēt policijai ātrāk noskaidrot vainīgo personu identitāti un atgūt zagtās mantas.

Ekonomisks un efektīvs risinājums dzīvokļu saimniekiem ir durvju kamera – actiņa, kas reaģē uz kustību un palīdz fiksēt zagļa seju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jālūdz kaimiņiem pieskatīt māja

Labas un uzticamas attiecības ar kaimiņiem var noderēt arī brīžos, kad dodaties prom no mājām. Nereti no kaimiņu mājas var labāk pārredzēt, kas notiek Jūsu mājas pagalmā.

Palūdziet uzticamākajiem kaimiņiem pieskatīt savu mājokli un piekodiniet, lai viņi uzreiz zvana policijai, ja redz aizdomīgas automašīnas vai personas, kuras novēro svešu īpašumu.

Rūpējoties gan par savu, gan apkārtnes un līdzcilvēku drošību, arī pats palīdziet kaimiņiem īpašuma pieskatīšanā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie ir tikai daži no ieteikumiem, kurus ieteicams ņemt vērā. Tāpat ļoti svarīgi ir arī ikdienā parūpēties par mājokļa drošību un gadījumos, ja tiek pamanītas aizdomīgas automašīnas vai personas, kuras novēro apkārtni un īpašumus un kuras iepriekš neesat manījis, par to jāziņo policijai pa tālruņa numuru 110.

Nozīmīgu detaļu piefiksēšana, piemēram, automašīnas marka, automašīnas valsts numurzīme, pulksteņa laiks, cik personas atrodas automašīnā, var palīdzēt policijai aizturēt iespējamos ļaundarus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.