Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Maxima” nepieciešamības gadījumā gatava veikalu apmeklētājiem nodrošināt medicīniskās maskas

Foto: www.pexels.com

Mazumtirgotājs SIA “Maxima Latvija” nepieciešamības gadījumā sejas aizsargmasku valkāšanas jauno prasību ieviešanas sākumposmā gatava veikalu apmeklētājiem nodrošinās medicīniskās maskas, aģentūrai LETA pastāstīja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka no otrdienas, 25.janvāra, publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, tādējādi būs aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās.

“Valdības vēlme arvien veikt jaunas iniciatīvas pandēmijas ierobežošanai ir saprotama un darīsim visu iespējamo, lai šo jauno regulējumu ieviestu praksē, cerībā, ka tas varētu mazināt pandēmijas izplatību,” pauda Dupate-Ugule.

Pēc viņas sacītā, “Maxima Latvija” šobrīd visiem 700 kompānijas darbiniekiem nodrošina bezmaksas medicīniskās sejas maskas vai FFP2 respiratorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu cilvēku neizpratni, kas varētu rasties pirmajās dienās, kā arī sniegtu iespēju ikvienam, kas vēl nav iepazinies ar jaunajiem noteikumiem, apmeklēt “Maxima” veikalu, ieviešanas perioda sākumā uzņēmums nodrošinās medicīniskās maskas.

Tikmēr mazumtirgotāja “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību pārstāvis Juris Šleiers aģentūrai LETA uzsvēra, ka mazumtirgotājs ir ļoti rūpīgi sekojis līdzi epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanai pakalpojumu sniegšanas vietā, nodrošinot arī noteikto prasību ieviešanas un ievērošanas kontroli.

“Arī turpmāk sekosim līdzi, lai mūsu klienti ievērotu valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, pilnīgi iespējams, tas prasīs papildu resursus no “Rimi” puses, tomēr ceram, ka klienti savlaicīgi būs informēti par jaunajām sejas masku lietošana prasībām un jaunās izmaiņas neradīs pārpratumu situācijas ar klientiem,” teica Šleiers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr “Lidl Latvija” Komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmums visiem saviem darbiniekiem nodrošina medicīniskās sejas maskas. Tāpat “Lidl Latvija” nodrošina darbiniekus ar Covid-19 paštestiem.

Pie visiem “Lidl” veikaliem nākamnedēļ tiks izvietota papildu informācija par masku lietošanu, lai klientiem tas kalpotu kā atgādinājums par jaunajiem noteikumiem jau pirms ieiešanas veikalā. Veikalu apsardzes darbinieki arī pievērsīs īpašu uzmanību tam, lai visi klienti lietotu nepieciešamās medicīniskās sejas maskas vai respiratorus.

Jau ziņots, ka no 25.janvāra publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, tādējādi būs aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās. Vienlaikus tiek pieļauts, ka izglītojamie no septiņu līdz 12 gadu vecumam var nelietot minētos sejas aizsegus, ja viņi lieto nemedicīnisku jeb auduma aizsegu. Arī sabiedriskajā transportā bērni drīkstēs turpināt lietot nemedicīnisku aizsegu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar grozījumiem no Ministru kabineta noteikumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai svītrots izņēmums, ka pirmās līdz trešās klases izglītojamie izglītības procesā mācību telpā var vispār nelietot sejas masku, un svītrots izņēmums, ka pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas personas kontrolētā kolektīvā, piemēram, darba vietā, izglītības iestādē, amatieru kolektīvā, izglītojamie ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu klātienes izglītības procesā mācību telpā, drīkst vispār nelietot sejas masku, jo omikrona straujās izplatības un infekciozitātes dēļ vairs nav pieļaujams, ka vietās, kur pulcējas cilvēki, vispār netiktu lietotas sejas maskas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.