Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ministrs Plešs: Jaunie elektrības pārvades tarifi varētu mazināt Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Jaunie elektrības pārvades tarifi varētu mazināt Latvijas ekonomikas konkurētspēju, šādu vērtējumu intervijā LTV “Rīta panorāmai” pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), kura partija gan nav pārvēlēta jaunajā Saeimā, līdz ar to ministra amats viņam drīzumā būs jāpamet.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs izcēla, ka plānots celt ne vien “Sadales tīkla”, bet arī “Augstsprieguma tīkla” elektrības pārvades tarifu, kas plānots viens no augstākajiem reģionā, tādējādi mazinot ekonomikas konkurētspēju.

Šie soļi izskatās nepārdomāti, pauda Plešs un atzīmēja, ka jaunie tarifi “neiet kopā” ar Latvijas virzību uz zaļā kursa mērķiem.

Plešs šajā situācijā sagaidītu aktīvāku rīcību no Ekonomikas ministrijas puses, kā arī šim jautājumam esot jābūt jaunās valdības darbakārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgu noraidošu attieksmi pret piedāvātajiem tarifiem pauda arī Latvijas Pašvaldību savienība priekšsēdētājs Gints Kaminskis, kura pārstāvētā organizācija plānojot tikties un runāt ar uzņēmumiem par tarifu piedāvājumu.

Kā ziņots, elektroenerģijas sadales sistēmas operators “Sadales tīkls” plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Kompānijas pārstāvji uzsver, ka konkrētas tarifa izmaiņas būs atkarīgas no pieslēguma veida un patēriņa apmēra. Tostarp mājsaimniecībām ar apmēram 100 kilovatstundu patēriņu mēnesī tarifa pieaugums, ieskaitot sadales tarifā iekļauto pārvades tarifa maksu, būs 6-8 eiro apmērā. Būtiski lielāks tarifa pieaugums plānots, piemēram, pieslēgumiem ar trim fāzēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons apgalvo, ka “Sadales tīkla” izmaksas pieaugušas par 183 miljoniem eiro – primāri pārvades tarifa un elektroenerģijas cenas pieauguma dēļ. Uzņēmums vairs nespējot izmaksu pieaugumu akumulēt un pirmo pusgadu ir noslēdzis ar zaudējumiem.

Savukārt atjaunojamās enerģijas ražotāja SIA “Evecon” valdes loceklis Gatis Lazda aģentūrai LETA pavēstīja, ka “Sadales tīkla” plānotais tarifu sadārdzinājums palielinās izdevumus visām Latvijas mājsaimniecībām, kuras plāno saules paneļu uzstādīšanu. Lazda uzsver, ka īpaši tas ir vērsts pret energoefektīvām mājsaimniecībām, kurām elektroenerģijas pieslēguma un piegādes izmaksas palielināsies līdz pat septiņām reizēm.

Foto: Freepik stock images

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Ekonomikas (tai skaitā elektrības) ministriju pašlaik vada NA. Vai šādi NA rūpējas par Latvijas valsti? Pamatskolniekam ir skaidrs, ka ceļot elektrības cenas ar biržas un neražojošo alkatīgo tirgoņu palīdzību, cenas pārvadei un it visam valstī celsies pēc apburtā loka principa, sasniedzot Veimāras republikas rekordus, kur tačkas vērtība bija lielāka par tajā vestās naudas (makulatūras) vērtību. Protams, vēl savs vārds būtu jāsaka Valsts kontrolei un citām radniecīgām iestādēm.

    11
    1
  2. Taisnība Pīlēna kungam, katra ministrija vāra savu zapti pēc savas saprašanas vai tomēr skaidras shēmas. Zapte arī nav paredzēta kā veselīgs un derīgs produkts tautai.

    7
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.