Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Muižniece neredz pamatu domāt par mācību gada pagarinājumu

Nav pamata domāt ar mācību gada pagarinājumu, ja skolas var nodrošināt attālināto mācību procesu arī apstākļos, kad daudzi slimo ar Covid-19, aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Anita Muižniece (Foto: no personīgā arhīva)

Pēc politiķes vārdiem, pašlaik saņemta informācija tikai par Stelpes pamatskolas lēmumu par mācību gada pagarinājumu, īstenojot mācību procesu pirmajās divās jūnija nedēļās, tādēļ jautājums par mācību gada pagarināšanu plašākā mērogā neesot aktuāls.

Izglītības valsts kvalitātes dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga skaidroja, ka lēmumu par mācību gada pagarinājumu 1.-8.klases un 10.-11.klases skolēniem, ja iepriekš neparedzētu apstākļu dēļ vismaz vienu nedēļu nav iespējams pilnvērtīgi nodrošināt mācību procesu, ir tiesīgs pieņemt izglītības iestādes vadītājs pēc saskaņošanas ar izglītības iestādes dibinātāju, visbiežāk – pašvaldību.

Viņa norādīja, ka izglītības iestādei un tās dibinātājam nav pienākuma informēt pār šādu lēmumu IKVD vai Izglītības un zinātnes ministriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veinberga aicina izglītības iestāžu vadītājus pirms lēmuma pieņemšanas par mācību gada pagarinājumu sakārtot jautājumus par skolas darba organizāciju, informēt izglītojamos un viņu vecākus, atrisināt pedagogu darba samaksas un atvaļinājumu jautājumus.

Jau ziņots, ka vairākām Stelpes pamatskolas klasēm Covid-19 izplatības dēļ tiks pagarināts mācību gads.

Stelpes pamatskolā sasirguši deviņi pedagogi, līdz ar to izglītības iestāde uz laiku tika slēgta.

Attālinās mācības tiek nodrošinātas 9.klasē. Savukārt 1.klasei, ņemto vērā esošo situāciju, pārcelts papildu brīvlaiks. 2.-6.klasēm, saskaņojot ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, mācību gads tik pagarināts, skolēniem mācoties jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.