Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas beigās jāpagriež pulksteņi

Naktī uz svētdienu, 26. martu, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, portālu informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, tālab šobrīd joprojām ir aktuāla iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai, norādīja ministrijā.

Latvijā pāreju uz vasaras laiku veic atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”, kuros minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4 – vienu stundu atpakaļ.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Tā vienoti visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nosaka vasaras laika sākumu un beigas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību, tāpēc Eiropas Komisija veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. Gala lēmums šajā jautājumā joprojām nav pieņemts. Arī Latvija ir paudusi savu nostāju, atbalstot atteikšanos no sezonālās laika maiņas.

Foto: CHUTTERSNAP on Unsplash

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.