Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No ministriem pērn lielākās izmaksas bijušas Pleša birojam

Foto: Valsts Kanceleja

No valdības ministriem visvairāk darbinieku birojā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam (AP), un to algošana pagājušajā gadā izmaksājusi gandrīz 350 000 eiro, vēsta Latvijas Televīzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pleša birojā strādā 13 cilvēki, tajā skaitā trīs ārštata padomnieki bez atalgojuma. Nākamais lielākais birojs ir zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (NA) – 11 darbinieki – un tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) – 10 darbinieki.

Plešs padomnieku skaitu skaidro ar ministrijas plašo atbildības lauku. Lielākā daļa darbinieku birojā ir saistīti ar Pleša partiju “Latvijas attīstībai”.

Pleša biroja darbinieku algām pērn iztērēti gandrīz 350 000 eiro, ieskaitot nodokļus. Gerharda gadījumā biroja darbinieku algas izmaksājušas nepilnus 216 000 eiro, savukārt Bordāna biroja darbinieku algas izmaksājušas vairāk – nepilnus 292 000 eiro.

Uz amatiem ministru birojos likums neprasa sludināt konkursus, un cilvēkus ministri var izraudzīties pēc pašu ieskatiem. Tāpat nav ierobežojumu attiecībā uz padomdevēju skaitu, kas atkarīgs no ministrijas rocības, atzīmē LTV.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Vēl viens aspekts bardakam, izšķērdībai, nekompetencei un savējo atalgošanai nabadzīgās Latvijas treknajā valsts pārvaldē. VK jau izsenis prasīja novienādot ministriju atalgojumus, izskaust abnormālās piemaksas un samazināt nodarbināto skaitu. Nekas nenotiek, jo kā tad sev atņemsi medusmaizi! Ja ministrijas vada politiski partiju ielikteņi, nevis kompetenti, izglītoti jomas pārzinātāji, tad nekas labs sanākt nevar, pretēji Ļeņina tēzei. Ministru amatos pabijuši visādi āksti un valsts stagnē. Kādēļ katram ministrelim jābūt atšķirīgam algoto padomnieku skaitam no kuriem puse nedod padomus, bet KOMUNICĒ? Kādēļ viņam pašam nav smadzeņu un sagatavotības, vien spējas gari un tukši irst? rukšāne-māte jau ir labi atalgota nulle likumdevējā, tagad vēl meita-komunikatore uzsēdās uz tautas kakla. Bet, nebremzējiet! jums noteikti ir vēl silti iekārtojami šoferu dēli un citas meitas, kas neko nejēdz, tikai prot “komunicēt”. Paši taču varat pieņemt regulējumu par 15-25 “palīgiem”, kaunu pie malas!

  2. Tikai trīs ministru pavadošās varzas noēd jau veselu miljonu! Ja izmēztu visu ministru padomniekus un katram atstātu tikai vienu, tur vismaz 3 miljonus nodokļu naudas varētu ietaupīt! Jo ko dara šo ministriju departamentu direktori, to vietnieki, direkciju vadītāji, to vietnieki utt?? Tie padomus ministram dot nespēj, to padomi ir nederīgi vai kā? Izskatās, ka VARAM būtu pirmā rindā, kurai pamatīgi nokonsolidēt budžetu var. Valstij i aizņemties nevajag, nauda ir tepat! Nogrieztu VARAM 50 miljonus no budžeta i nemainītos vispār nekas.

  3. Ha, dažā labā tiesā pat tiesas sēžu sekretāra vakantajam amatam tiek rīkots konkurs ar neskaitāmām kārtām, pie nosacījuma, ka aldziņa nebūs nekāda lielā, bet VARAM ministra padomnieki, ka tik no attiecīgās partijas! Nožēlajami un derdzīgi!

  4. Kā saka jebkurā valsts iestādē – ja ir budžets, tad jāapgūst.
    Te darbiņš VK, domāju, ka noauditējot jebkuru ministriju tur būtu skaidrs, ka 20-30% darbavietu var droši griest nost. Pēc Jura komentāra gan var spriest, ka VK šo jau ir darījis, tad nu interesanti kāpēc ministrijas ir tik priviliģētas, lai nepildītu VK prasības un kas vai kura iestāde tad var piemērot kaut kādas sankcijas?
    Turklāt kārtīgam ministrijas vadītājam vajadzētu parūpēties, lai viss būtu maksimāli automatizēts, bez cilvēku iesaistes, kas loģiski rezultētos arī ar to pašu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.