Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nodibināta Tualešu lietotāju biedrība; pētījumā noteikts, ka Rīga ir 13. vietā Eiropā netīrāko tualešu ziņā

Sestdien, 19.novembrī, nodibināta Tualešu lietotāju biedrība, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Elīna Kolāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa sacīja, ka ideja dibināt šādu biedrību radusies no personīgās un apkārtējo cilvēku pieredzes sabiedriskajās tualetēs. Novērots, ka pašvaldība pievērš maz uzmanības labierīcībām, tāpat arī publisko pasākumu rīkotāji un pakalpojumu sniedzēji nereti nerēķinās ar dažādām sabiedrības grupām pasākuma teritorijā, lemjot par labierīcību pieejamību.

Kolāte sacīja, ka biedrība mudinās Rīgas un citas pašvaldības domāt par labierīcību pieejamību. Kā vienu no pirmajiem Tualešu lietotāju biedrības uzdevumiem Kolāte izvirzījusi esošās publisko labierīcību infrastruktūras apzināšanu un vērtēšanu, kam sekos iesniegumu rakstīšana pašvaldībām, lai pārrunātu konstatētās problēmas un secinājumus.

Uz biedrības dibināšanas pasākumu bija ieradusies arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītāja Selīna Vancāne (PP), kura esot paudusi ieinteresētību labierīcību jautājumu risināšanā. Viņa uz biedrības dibināšanas pasākumu atnākusi ar vēlmi sadarboties infrastruktūras uzlabošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolāte uzsvēra, ka patlaban galvenokārt var runāt vien par Rīgas pašvaldību, jo pati ir rīdziniece, taču biedrības mērķis ir apzināt arī citu pašvaldību iedzīvotāju ierosinājumus.

LETA informē, ka biedrības dibinātāji ir Kolāte, Ilona Koškina, Dita Jonīte un Normunds Gatvars. Jonīte un Gatvars ir valdes locekļi, Kolāte – valdes priekšsēdētāja, bet Koškina – revidents. Pirmdien dibināšanas lēmums un nepieciešamā dokumentācija tiks iesniegta Uzņēmumu reģistrā.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka 19. novembris bija Pasaules tualešu diena, kas noteikta, lai atgādinātu par globālu sanitāro krīzi (skat. worldtoiletday.info).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizācija “Journalistic.org” sadarbībā ar ekspertiem veikusi pētījumu par Eiropas pilsētām, kurās ir visnetīrākās sabiedriskās tualetes, kurās – tīrākās. Analizējot Google pārskata datus, salīdzinot negatīvo publisko atsauksmju skaitu par tualetēm katrā pilsētā un to, cik reižu tika lietoti vārdi „netīrs” un sinonīmi vārdam “netīrs”, eksperti izveidoja kontinenta sliktāko un labāko vietu klasifikāciju. Tika veikta 8000 publisko tualešu apskatu analīze Google kartēs, «Bauskas Dzīvei» skaidro “Journalistic.org”.

Pēc pētījumā apkopotajām atsauksmēm izrādās, ka Latvijas galvaspilsēta Rīga ir 13. vietā Eiropā netīrāko publisko tualešu ziņā, bet visnetīrākās tualetes esot… Berlīnē, Londonā un Atēnās. («Bauskas Dzīve» piebilst, ka šajā apskatā Bauskas pilskalna tualetes nav pētītas). Toties par pilsētu, kurā ir vistīrākās tualetes, atzīti Helsinki Somijā.

Bauskas pilskalna tualetes pētījumā par Eiropas pilsētu netīrākajām labierīcībām netika ietvertas. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.