Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Nordeka” lūdz EK izvērtēt situāciju, ko pasažieru pārvadājumos radījis KP lēmums

AS “Nordeka” ir vērsusies Eiropas Komisijas Konkurences ģenerāldirektorātā (COMP) par pretrunīgo un nekonsekvento situāciju, ko radījis nekvalitatīvais Latvijas Konkurences padomes (KP) lēmums un Satiksmes ministrijas (SM) pasažieru pārvadājumu sistēma, kas atspoguļojas iepirkuma noteikumos, portālu informēja “Nordeka” valdes priekšsēdētājs Genrihs Peršteins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat “Nordeka” lūdz COMP izvērtējumu KP lēmumam attiecībā uz “Nordeka” kontekstā ar Latvijas Republikas pienākumiem nodrošināt brīvu un godīgu konkurenci pasažieru pārvadājumu tirgū, kas izriet no Eiropas Savienības tiesu normām, un Latvijas Republikas amatpersonu un politiķu rīcībai saistībā ar šajā KP lēmumā iekļautajiem nepārbaudītajiem faktiem.

Viens no aspektiem, ko iesniegumā COMP uzsver “Nordeka” un ko Latvija nav vērtējusi vispār, ir valsts potenciālā atbildība. Proti, organizējot tādu pasažieru pārvadājumu sistēmu un tās noteikumus.

AS “Nordeka” ieskatā Latvijas KP izvirzītie pārmetumi pasažieru pārvadātajam ir nepamatoti, nekonsekventi un pretrunīgi. Iepirkums paredzēja uzņēmumiem iespēju startēt apvienībā, ko ir iespējams izdarīt uzņēmumiem sadarbojoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc būtības SM radīja apstākļus, kas lika tirgus dalībniekiem, tostarp arī “Nordekai” un citiem apvienības dalībniekiem, savstarpēji sazināties, lai tie spētu ievērot prasības un izrietoši vienīgajā ekonomiski racionālajā veidā sacensties par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus,” skaidroja Peršteins.

Iepirkuma prasību izpildei bija svarīgi gan tehniskās kvalitātes rādītāji autobusu parkam, gan cena, vienlaikus arī iesniedzēju apvienības gadījumā bija ierobežojums, ka noteiktajā iepirkuma sabiedriskā transporta maršrutu tīkla daļā jeb lotē neviens no dalībniekiem nedrīkstētu pārsniegt ierobežojumu 15 miljonus kilometru gadā.

“Mēs kategoriski noraidām izskanējušos apvainojumus, jo šā iepirkuma prasību izpildē esam izmantojuši tikai atļautu vienošanos, iepirkums pieļāva piedāvājuma iesniegšanu apvienībā un, startējot konkursā, apmainījāmies tikai ar tādiem datiem, kas ļauj sagatavot kvalitatīvu un iepirkuma prasībām atbilstošu piedāvājumu. Pretēji KP apgalvojumiem, “Nordeka” likumīgās apvienības ietvarā nekad nav apmainījusies ar sensitīvu informāciju par iepirkumu lotu un to daļu sadali un citiem dalības nosacījumiem, piemēram, pakalpojumu pašizmaksu. Šo un vēl citu iemeslu dēļ vērsāmies tiesā, pārsūdzot KP lēmumu,” sacīja Peršteins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Peršteins uzsvēra, ka, startējot apvienībā, mērķis bija iesniegt iespējami labāku piedāvājumu – gan tehniski, lai cilvēki pārvietotos ar jauniem, ērtiem autobusiem, gan videi draudzīgāku transportu, gan labāku cenu.

“Veids, kā uzlabot cenu, piegādājot augstāku servisu, ir pārvadātajiem sadarbojoties, koordinējot dispečeru centra pakalpojumus, efektīvāk organizējot transporta pieejamību, izmantojot katra pārvadātāja rīcībā esošas transporta bāzes. Rezultātu var novērtēt iepirkumā – jaunāks transports, vairāk ērtību pasažieriem, zemākā cena,” piebilda Peršteins.

“Nordeka” valdes priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka absurds KP pārmetums par saskaņotam darbībām, jo citās lotēs apvienības dalībnieki piedalījās, savstarpēji konkurējot ar cenām un piedāvājumu. “Nordeka” kopumā atsevišķi iesniedza piedāvājumu 11 lotēs, no kurām četros gadījumos ieguva tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus. Atgādināsim, ka lotē “Bauska” uzvarēja AS “Nordeka”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nordeka” lūdz COMP skaidrojumus vairākos jautājumos, tostarp par to, vai Eiropas Savienības dalībvalstij ir tiesības lauzt līgumu, ja KP lēmums ir pārstrīdēts, par politisko ietekmi uz lēmuma izvērtēšanu un valsts lomu šajā iepirkumā.

Uzņēmuma ieskatā ir nepieciešams steidzams Eiropas Komisijas atzinums, lai, ignorējot tiesiskumu, valsts nepieņemtu pārsteidzīgus finanšietilpīgus lēmumus, par ko galu galā norēķināsies nodokļu maksātāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.