Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

NVD atgādina ceļotājiem par iespēju saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti

Atsākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) izplatījis atgādinājumu, ka cilvēkiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EVAK citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē vajadzības gadījumā nodrošina nepieciešamās un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanu atbilstoši tādiem pašiem nosacījumiem un apjomam, kā tā tiek sniegta vietējiem iedzīvotājiem. 

NVD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Sintija Gulbe aģentūru LETA informēja, ka cilvēkiem, kuriem jau ir EVAK, jāpārliecinās par derīguma termiņu, kas ir norādīts uz apdrošināšanas kartes vai apskatāms e-veselības portālā. Ja derīguma termiņš ir beidzies, ieteicams laikus ieplānot EVAK atjaunošanu, jo vasaras mēnešos apdrošināšanas noformēšanai klātienē varot būt nepieciešams ilgāks laiks. 

Apdrošināšanas karte tiek izsniegta uz trīs gadiem un tās saņemšanai nav vecuma ierobežojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn ievērojami pieaugusi iedzīvotāju interese par iespēju saņemt EVAK. 2022.gadā izsniegtas 146 843 apdrošināšanas kartes, kas ir gandrīz par 66 000 vairāk nekā 2021.gadā. To NVD skaidro ar Covid-19 pandēmijas mazināšanos, kā rezultātā atkal pieauga iedzīvotāju interese par došanos ārpus Latvijas ar mērķi ceļot, apciemot ārzemēs dzīvojošos radiniekus u.c.

EVAK nesedz ārvalstīs noteiktās pacienta iemaksas vai repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā. Līdz ar to papildus ieteicams iegādāties arī privāto ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz šīs izmaksas.

EVAK var pieteikt un uzreiz saņemt klātienē NVD filiālēs Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē vai Daugavpilī. Klātienes apmeklējumam ir nepieciešams pieraksts.

Tāpat pieteikuma veidlapu var nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski. Piesakoties kartei attālināti, to varēs saņemt pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.