Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības aicinātas pieteikties ES fondu finansējumam ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasi pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām pašvaldības infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanai, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pilsrundāles ciems, kur piecas daudzdzīvokļu ēkas ir siltinātas, arī attēlā redzamā māja “Sēļi”. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Programmas piektās kārtas papildu uzsaukumā šim mērķim no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā astoņi miljoni eiro.

ES fondu programmā, kas vērsta uz primārās enerģijas patēriņa samazinājumu, lai sekmētu energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, piektās atlases kārtas papildu uzsaukumā CFLA projektus pieņems atklātā projektu iesniegumu atlasē.

Uz ES fondu atbalstu var pieteikties pašvaldības vai to izveidotas iestādes, kā arī pašvaldību kapitālsabiedrības un publiski privātās kapitālsabiedrības, kurā kapitāla daļas vai balsstiesīgās akcijas pieder vismaz vienai pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar ES fondu atbalstu energoefektivitātes uzlabošanu varēs veikt pašvaldības īpašumos, kuros netiek veikta saimnieciskā darbība, kā arī pakalpojumu infrastruktūrai.

Papildu uzsaukums projektu iesniegšanai tie organizēts, lai izmantotu atlikušo ES fondu programmas finansējumu – 8 263 119,09 eiro.

Piektās projektu iesniegumu atlases kārtas papildu uzsaukuma ietvaros pieejamais kopējais finansējums ir 9 721 316,58 eiro, tostarp nacionālais finansējums – vismaz 1 458 197,49 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz 30.septembrim ieskaitot, savukārt projektu īstenošana būs jāpabeidz līdz 2023.gada beigām.

CFLA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju 6.septembrī rīkos tiešsaistes semināru par projektu atlases jautājumiem.

ERAF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” ietvaros, kas, izmantojot REACT-EU sniegto finansējumu, paplašināts ar piekto kārtu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.