Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pēc divu mēnešu samazinājuma Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 35,1%

Pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma aizvadītajā nedēļā – no 21.novembra līdz 27.novembrim – Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 35,1%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidēji nedēļā fiksēti 3124 gadījumi jeb 446 gadījumi dienā, par 17,7% pieauga arī testu skaits. Vērtējot datus par iepriekšējo nedēļu stacionāros, par 4,6% kopā pieaudzis Covid-19 pacientu skaits, stacionāros atrodas divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu.

Jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums iepriekšējā nedēļā bija vecuma grupās 0-9 gadi un 30-49 gadi. Kurzemē, Latgalē un Rīgā saslimstība bija augstāka nekā vidēji Latvijā, bet saslimstība ar Covid-19 Latvijā joprojām ir zem Eiropas Savienības vidējā radītāja.

Kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 13 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 52 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta dažās Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas valstīs: Albānija, Somija, Vācija, Kazahstāna, Moldovas Republika, Krievijas Federācija, Apvienota karaliste (Skotija), Ukraina, Francija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19.

Aizvadītajā nedēļā ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits ir palielinājies 30 Latvijas pašvaldībās, bet samazinājums ir reģistrēts tikai 11 pašvaldībās. Lielākais saslimušo skaita kāpums ir bijis Krāslavas novadā – par 83%, un svētdien tur reģistrēti 86 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt vislielākais samazinājums bijis Madonas novadā – svētdien tur reģistrēti 38 saslimušie, kas ir par 30% mazāk nekā pirms nedēļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaitliski visvairāk inficēto ar Covid-19 ir Rīgā. Tur svētdien ir reģistrēti 1874 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā, kas ir par 10% vairāk nekā pirms nedēļas.

Augstākais 14 dienu kumulatīvais saslimstības līmenis Latvijā ir Līvānu novadā – 629,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Seko Rēzekne ar 494,7 gadījumiem un Ādažu novads ar 460,3 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā pašlaik ir 288,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju un šis līmenis tiek pārsniegts 17 Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Talsu novadā, Ventspilī, Krāslavas novadā, Daugavpilī, Preiļu, Ropažu, Salaspils, Alūksnes un Dienvidkurzemes novadā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Rīgā un Bauskas novadā.

Foto:LSM.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Maldinošs teksts. Ar testu “noteikta” vīrusa klātbūtne ne par ko neliecina. Ja līdzīgi testētu, piemēram, tuberkulozi, tad “saslimušo skaits” būtu negaidīti liels.

  2. “Uzsēdinājuši” cilvēkus uz šiem melu testiem un nu var murgot! Un cilvēki, protams, arī ir tiktāl sazombēti, ka uz šo “parakstās”. Resp., nav ne saaukstēšanās vairs, ne angīnas, ne tml. Esi slims – ārstējies pats vai ej pie ārsta, ne jau tests noteiks, ka tev ir kāda kaite! Ak jā, cik no šiem bezsimptomu “slimnieku”? Ko tik’ neizdomā… Domājiet ar galvu, cilvēki!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.