Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieejams atbalsts centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamajās mājās trīs miljonu eiro apmērā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamajās mājās, aģentūru LETA informēja CFLA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šim mērķim atlases pirmajā uzsaukumā paredzēti trīs miljoni eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu. Projektam pieejamais ERAF finansējums ir atkarīgs no siltumenerģijas pieprasījuma jaudas, taču nevarēs pārsniegt 4400 eiro uz vienu deklarēto iedzīvotāju īpašumā, kurā tiks veikta siltumapgādes uzlabošana.

Projektā ir iespējams papildus veikt arī apkures sistēmas, tostarp sildelementu un karstā ūdens sadales sistēmas pārbūvi vai ierīkošanu.

Projektus CFLA var iesniegt īpašnieki – fiziskas un juridiskas personas – viendzīvokļa vai vairākdzīvokļu dzīvojamajām mājām pilsētu teritorijās, kur apsilde iepriekš veikta, izmantojot koksnes biomasas, piemēram, malkas, apkuri, savukārt trīs un vairāk dzīvokļu mājās – arī akmeņogļu vai kūdras apkuri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektus iesniegt var līdz 25.jūlijam.

Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, bet projektu īstenošana būs jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā.

CFLA atzīmē, ka šis ir pirmais no četriem uzsaukumiem, kas paredzēti šajā ES fondu programmā – secīgi šajā un nākamajā gadā tiks izsludinātas projektu atlases arī siltumsūkņu, granulu apkures katlu un dažādu siltumapgādes sistēmu veidu, tostarp saules paneļu ierīkošanai.

ES fondu atbalsts projektu īstenošanai paredzēts ES kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot dabas aizsardzību un bioloģisko daudzveidību, “zaļo” infrastruktūru, it īpaši pilsētvidē, un samazināt piesārņojumu” pasākuma “Gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošana, uzlabojot mājsaimniecību siltumapgādes sistēmas” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.