Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieejams atbalsts granulu apkures katlu uzstādīšanai mājsaimniecībās

Centrālās finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) no otrdienas sāk pieņemt iesniegumus par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu granulu apkures katlu uzstādīšanai mājsaimniecībās, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

CFLA izsludinātajā atklātajā projektu atlases trešajā uzsaukumā mājsaimniecību siltumapgādes sistēmu uzlabošanai pieejami trīs miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

Projektā ir iespējams papildus veikt arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīgu atjaunošanu, pārbūvi vai izveidi, saules paneļu sistēmas (ar pieslēgumu elektrotīklam) iegādi un uzstādīšanu, elektrotīkla pieslēguma jaudas palielināšanu.

Projektus CFLA var iesniegt īpašnieki – fiziskas un juridiskas personas – viendzīvokļa vai vairākdzīvokļu dzīvojamajām mājām pilsētu teritorijās, kur apsilde iepriekš veikta, izmantojot koksnes biomasas, piemēram, malkas apkuri (triju un vairāk dzīvokļu mājās – arī akmeņogļu vai kūdras apkuri). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā pieejamais ERAF finansējuma apmērs nedrīkst pārsniegt 4400 eiro uz vienu projekta dzīvojamā mājā vai dzīvokļu īpašumu mājsaimniecībā deklarēto iedzīvotāju un varēs segt līdz 70% no projekta attiecināmajām izmaksām. 

Ja granulu apkuri vēlas ierīkot īpašumā, kas atrodas tiešā pilsētas centralizētās siltumapgādes siltumtrases tuvumā (mazāk par 20 metriem), atbalstam varēs pieteikties nākamajā projektu atlases uzsaukumā.

Projektu iesniegumu sagatavošanai un iesniegšanai atvēlēti divi mēneši – no 2023.gada 26.septembra līdz 27.novembrim. Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, projektu īstenošana jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir trešais no četriem uzsaukumiem, kas paredzēti šajā ES fondu programmā – pirmajā uzsaukumā varēja saņemt ES fondu atbalstu centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamajās mājās; otrajā – līdzfinansējumu siltumsūkņu ierīkošanai. 2024.gada sākumā plānots izsludināt noslēdzošo uzsaukumu šai ES fondu programmai, un tajā tiks atbalstīta dažādu siltumapgādes sistēmu veidu ierīkošana. Projektos papildus var uzstādīt arī saules paneļus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā ES fondu programma veidota, lai samazinātu gaisa piesārņojuma radīto negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, veicot mājsaimniecību sektora dzīvojamās mājās siltumapgādē izmantoto sadedzināšanas iekārtu aizstāšanu, uzlabojot individuālo siltumapgādes sistēmu efektivitāti, ieviešot tehnoloģijas, kas būtiski samazina gaisa piesārņojumu, tai skaitā dzīvojamās mājas pieslēdzot efektīvām pilsētu centralizētajām siltumapgādes sistēmām.

ES fondu atbalsts projektu īstenošanai paredzēts ES kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot dabas aizsardzību un bioloģisko daudzveidību, “zaļo” infrastruktūru, it īpaši pilsētvidē, un samazināt piesārņojumu” pasākuma “Gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošana, uzlabojot mājsaimniecību siltumapgādes sistēmas” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.