Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsētas ielās atsākusies elektroskūteru sezona; policija aicina parūpēties par drošību

Ziemai atkāpjoties, pilsētas ielās var novērot, ka satiksmes dalībnieki, kuri kā savu pārvietošanās līdzekli izmanto elektroskrejriteni, ir atsākuši braukšanas sezonu, tāpat arī uzņēmumi ir atsākuši piedāvāt iespēju šo transportlīdzekli nomāt. Tādēļ Valsts policija atgādina par drošības noteikumiem un padomiem, kas jāņem vērā, lai brauciens ar elektroskrejriteni būtu drošs gan pašam tā vadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem, portālu informēja Valsts policijas pārstāve Līna Bagdone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai šajā gadā nepieaugtu negadījumu skaits un satiksmes dalībnieki iztiktu bez traumām, Valsts policija aicina elektroskrejriteņu vadītājus rūpīgi izvērtēt braukšanas apstākļus, būt uzmanīgiem, piedaloties satiksmē, un parūpēties par savu drošību un veselību braukšanas laikā – gan par ķiveri, gan par ceļu un elkoņu sargiem, – lai kritiena gadījumā pasargātu sevi no smagām traumām.

Pērn Valsts policija reģistrējusi 413 ceļu satiksmes negadījumus, kuros iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji. Šajos negadījumos cietušas 311 personas un viena gājusi bojā. Savukārt 2021. gadā ir reģistrēti 293 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji, tajos cietusi 201 persona un viena gājusi bojā.

Tāpat, lai izvairītos no nepatīkamām un negaidītām situācijām, arī elektroskrejriteņu vadītājiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, piemēram, ar to drīkst pārvietoties pa ietvēm, veloceļiem, atsevišķās vietās pa sabiedriskā transporta joslu, ja tas ir atļauts velosipēdistiem, un arī pa brauktuvi, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h. Ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, ir jādod priekšroka gājējiem un ir jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiski atcerēties, ka elektroskrejriteni nedrīkst vadīt alkohola reibumā – 2022. gadā Valsts policija ir fiksējusi 478 gadījumus, kad elektroskrejriteņa vadītāji ir bijuši alkohola reibumā virs noteiktās normas. Atgādinām, ka par šādu pārkāpumu ir paredzēta atbildība likumā noteiktā kārtībā.

Lai droši pārvietotos un nepārkāptu ceļu satiksmes noteikumus, ir jāņem vērā vēl vairāki noteikumi, piemēram, elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvoklī, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē sarkanas krāsas lukturim. Ar elektroskrejriteni aizliegts vest pasažieri un pārvadāt kravu, kas apdraud citus.

Policija aicina ņemt vērā, ka piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni var persona, kura ir sasniegusi 14 gadu vecumu. Jāievēro, ka personai vecumā no 14 līdz 17 gadiem atļauts piedalīties satiksmē, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Savukārt personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.