Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Reģionālā sabiedriskā transporta pārvadātāju zaudējumu kompensēšanai piešķir 29,982 miljonus eiro

Reģionālā sabiedriskā transporta pārvadātāju zaudējumu kompensēšanai piešķir 29,982 miljonus eiro, šodien nolēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp no Satiksmes ministrijas budžeta programmas “Dotācija jauno vilcienu iegādei un remonta centra izbūvei” uz budžeta apakšprogrammu “Dotācija zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem” pārdalīs 19,982 miljonus eiro pārdalīs. Savukārt vēl 10 miljonus eiro Finanšu ministrija piešķirs Satiksmes ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

No kopējās summas 18,516 miljoni eiro piešķirti zaudējumu kompensēšanai reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem, bet 11,466 miljoni eiro – zaudējumu kompensēšanai pārvadājumos ar vilcieniem.

Šogad zaudējumu segšanai bija piešķirti kopumā 59,316 miljoni eiro, tostarp – 44,716 reģionālajiem autobusu pārvadājumiem, bet 14,6 miljoni eiro – reģionālajiem vilcienu pārvadājumiem. Aprēķinātā zaudējumu kompensācija 2022.gadā atbilstoši sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumos noteiktajam ir 88,212 miljoni eiro, tostarp 60,896 miljoni eiro reģionālajiem autobusu pārvadājumiem, bet 27,316 miljoni eiro – reģionālajiem vilcienu pārvadājumiem.

Satiksmes ministrija skaidro, ka saskaņā ar AS “Pasažieru vilciens” sniegto informāciju par dotāciju jauno elektrovilcienu iegādei un remonta centra izbūvei, ir iestājušies vairāki apstākļi, kas ir ietekmējuši jauno elektrovilcienu projekta īstenošanas gaitu arī 2022.gadā. Covid-19 pandēmijas ietekmes rezultātā ir nobīde vilcienu ražošanā un ir izmaiņas VAS “Latvijas dzelzceļš” radiosakaru sistēmā. Ņemot vērā minēto, no valsts budžeta apakšprogrammā “Dotācija jauno vilcienu iegādei un remonta centra izbūvei” paredzētajiem līdzekļiem 2022.gadā netiks izlietots piešķirtais finansējums 87,64 miljonu eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.