Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Revidenti: Skolotāja mentora darbs ne vienmēr tiek apmaksāts

Skolotāja mentora darbs ne vienmēr tiek apmaksāts, sarunās ar izglītības iestāžu vadību secinājusi Valsts kontrole.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības iestādes apgalvoja, ka jaunajiem skolotājiem vienmēr tiek nodrošināts atbalsts. Taču nereti skolotājs mentors netiek noteikts ar rīkojumu vai iekļauts pedagogu tarifikācijā, tāpēc nesaņem samaksu par darbu. Piemēram, skolotāja mentora pienākumus bez papildu samaksas veic mācību daļas vadītājs vai attiecīgās jomas vairāk pieredzējis skolotājs.

Izglītības iestādes arī mēdz norīkot skolotāju mentoru katram jaunajam skolotājam uz pusgadu ar papildus samaksu. Pēc tam tiek vērtēts, vai skolotāja mentora atbalsts vēl ir nepieciešams. Tāpat skolotāja mentora sniegtais atbalsts var būt ļoti atšķirīgs un izriet no jaunā skolotāja profesionālās pieredzes un vajadzībām.

Pagājušā gada nogalē vispārējās izglītības iestādes tarifikācijā iekļauti un apstiprināti tikai 66 skolotāji mentori 17 no 43 pašvaldībām, secinājuši revidenti, izvērtējot Valsts izglītības informācijas sistēmā pieejamo informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023.gadā darba attiecības sākumizglītības skolotāja, vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības skolotāja amatā sāka vai turpināja vismaz 208 pedagoģiskās izglītības programmu absolventi.

Aptaujājot skolotājus, revidenti secinājuši, ka no 275 skolotājiem, kas profesijā strādā līdz diviem gadiem, tikai 76 jeb 28% ir saņēmuši mentora atbalstu. 38 no viņiem mentora atbalstu saņēmuši līdz vienam gadam.

Vairāk nekā puse jeb 58 aptaujāto skolotāju bija ļoti vai drīzāk apmierināti ar saņemto atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Revidenti vērš uzmanību, ka tarifikācijā skolotājiem mentoriem algas likme noteikta robežās no 1224 līdz 1656 eiro. Saskaņā ar normatīvo regulējumu zemākā algas likme skolotājiem mentoriem no 2023.gada septembra līdz decembrim noteikta 1360 eiro. Zemāka algas likme par normatīvajā regulējumā noteikto konstatēta pieciem skolotājiem mentoriem.

Savukārt tarificēta slodze likmēs no 0,025 jeb vienai stundai nedēļā līdz vienai pilnai darba slodzes likmei, kas ir 40 stundas nedēļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.