Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sabiedrība iestājas par bezmaksas sabiedrisko transportu arī 3.grupas invalīdiem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu par bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanu personām ar 3.grupas invaliditāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds parakstu skaits ļauj iniciatīvu iesniegt izskatīšanai Saeimā, aģentūru LETA informēja Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Vera Semjonova.

Paraksti tika vākti kopš 2017.gada 27.janvāra. Pašlaik iniciatīva ir savākusi 10 101 parakstu. Iniciatīvas autors ir Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks – Puķe.

Iniciatīvas mērķis ir panākt to, lai personām ar 3.grupas invaliditāti gan vietējās nozīmes, gan starppilsētu sabiedriskais transports Latvijā būtu par brīvu. Pašreiz Latvijā par brīvu sabiedriskais transports ir tikai personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Persona ar 3. invaliditātes grupu ir cilvēks, kuriem ir mēreni veselības traucējumi, kuru dēļ viņu darba spējas ir mēreni traucētas. Visbiežāk tieši cilvēks ar trešās grupas invaliditāti ir spējīgs ļoti labi integrēties sabiedrībā, un ir spējīgs strādāt, tādējādi nebūt par slogu sabiedrībai un valstij.

Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības vērtējumā personas ar 3.grupas invaliditāti ir no valsts puses nedaudz apdalīti, jo viņiem gandrīz nav nekādu atvieglojumu salīdzinot ar personām ar 2. un 1. grupas invaliditāti.

Pašlaik dažas pašvaldības jau piedāvā savā pašvaldībā deklarētām personām ar 3.grupas invaliditāti atlaides vai bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā. Tieši šajās pilsētās ir vērojama cilvēku, kam ir mērenas veselības problēmas, lielāka pilsoniskā aktivitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas autora vērtējumā, ņemot vērā, ka sabiedrisko transportu lielākoties dotē valsts vai pašvaldība, īpaši neatšķiras pārvadājuma maksa vai sabiedrisko transportu izmanto viens pasažieris jeb ir pilns autobuss. Proti, nosakot to, ka 3.grupas invalīdiem braukšana sabiedriskajā transportā ir bez maksas, pārvadātāji un valsts īpaši neko nezaudētu. Tieši pretēji – tieši neieņemtie ienākumi pārvadātājam par biļetēm, kas pārdotas personām ar 3.grupas invaliditāti, ar uzviju atgrieztos valsts budžetā, jo persona ar 3.grupas invaliditāti kļūtu krietni motivētāki, gan meklējot darbu, gan meklējot labāku darbu tālāk no dzīvesvietas, jo līdz šim bija lieli ceļa izdevumi. Personas ar 3.grupas invaliditāti kļūtu sabiedriski aktīvāki – vairāk ceļotu pa Latviju, apmeklētu kultūras pasākumus un citas vietas.

Iniciatīvas atbalstīšana ievērojami veicinās, ANO konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām, realizāciju Latvijā.

Foto:liepajniekiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.