Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saeima apstiprina Valsts aizsardzības dienesta likumu; pirmais iesaukums no 1. jūlija uz brīvprātības pamata

Trešdien, 5.aprīlī, Saeima trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot, ka Latvijā tiek ieviests valsts aizsardzības dienests, portālu informēja Saeimas preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopš Krievijas brutālā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā mēs dzīvojam jaunā ģeopolitiskā realitātē un drošības situācijā. Pilnvērtīgu valsts aizsardzību ir iespējams nodrošināt tikai tad, ja Latvija attīstīs visas aizsardzības spējas kopumā, kas ietver gan ieroču sistēmas, gan daudzskaitlīgu un militāri sagatavotu sabiedrības daļu.

Valsts aizsardzības dienesta ieviešana ir Latvijas atbilde uz jauno drošības situāciju mūsu reģionā, jo no Ukrainas pieredzes redzam, ka bez morāli noturīgas un sagatavotas sabiedrības nav iespējams stāties pretim agresoram. Paldies Saeimas deputātiem par izpratni un konstruktīvo darbu, sekmējot, ka pirmie brīvprātīgie dienestu valsts aizsardzības dienestā uzsāks jau šogad,” uzsver aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones – sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra – dienests tiek noteikts kā obligāts. Jāatzīmē, ka arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, nepieciešamības gadījumā, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz 15.maijam. Pilsoņi var zvanīt uz tālruni 67072793, rakstīt uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv, vai doties uz Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centru Krustabaznīcas ielā 9, Rīgā.

Tāpat iedzīvotāji aicināti sekot Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem sociālajos tīklos “Facebook”, “Twitter”, “Instagram”, “TikTok” un “YouTube”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts aizsardzības dienesta likums vēl ir jāizsludina Valsts prezidentam, tas stāsies spēkā nākošajā dienā pēc tā publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Tie, kas grib brīvprātīgī, lai iet un dienē… Liekat tak mieru tiem, kas negrib 😀 Draud te ar sodiem un kriminālo atbildību 😀 Panāks tikai daudz jauniešu aizdošanos uz ārzemēm 😀

  14
  7
 2. Likums vēl nav izsludināts un publicēts – bet mēdiji jau paziņo pirmā iesaukuma datumu… 😉

  3
  1
 3. Visus gaļā jauniešus sūtīs..iesaukšanai jābūt brīvprātīgai,nevis piespiedu sodam.

  9
  8
 4. brīvprātīgi vakcinējāmies, brīvprātīgi dienēsim, brīvprātīgi mirsim un kā aitu bars visur paklausīsim

  12
  8
 5. Super! Būtu tajā vecumā, ar prieku ietu dienēt. Iespēja iegūt noderīgas prasmes, biedrus, kas noder ne tikai militāriem mērķiem. Tā bija kļūda atcelt šo dienestu, mēs kā mīkstie uz kaimiņu fona. Mūžīgie vaimanātāji un propagandoni lai tik kauc.

  9
  5
 6. Un, ej dienē! Kāpēc, es tagad, lai aizietu no labāk apmaksāta darba un 11 mēnešus vergotu par 300 eiro? 😀

  6
  5
 7. Es jau netaisos karot neesmu idiots tam kam to vajag lai arī dara.latvija tāpat neko nevar izdarīt pret kautkādu lielvalsti netaisos izaicināt velnu.

  5
  4
 8. Parādiet piemēru valsts vīri uz 11 mēnešiem dienēt un 300 kā izdzīvot…Jums vajag,jūs arī aizstāviet,atdodiet to godu.Man nevajag!!!

  5
  3
 9. Komentāros atklāj reālo “patriotismu”, nožēlojamu merkantīlismu un galēji primitīvus priekšstatus par pasaules ainu. “Jums vajag, jūs arī aizstāviet!”. Un ko jums vajag, nožēlojamie mīkstmieši? Es personīgi tikai priecātos, ja šie tirliņas ātrāk aizvāktos uz savām Īrijām un Anglijām klozetpodus tīrīt.

 10. To maskas krīt: te tos negatīvos komentārus raksta viens jampampiņš zem vairākiem nikiem, cenšoties panākt sajūtu, ka vairākums tā domā. Ļoti prasta kremļa metode.

  Un jāaizstāv ir nevis tos, “kas 30 gadus zog”, bet gan sava Tèvzeme, radinieki un Latvija. Jāiznīcina maksimāli daudz okupantu, ja uzbruks. Un iznīcināt varès tad, ja būs obligātais dienests.

  Saules mūžu Latvijai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.