Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Savāc 10 000 parakstu par VUGD posteņu saglabāšanu

Firefighter in protective uniform with helmet on head checking on hoses before intervention while standing in fire station.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) posteņu saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vismaz 10 000 parakstu savākšana ļauj iniciatīvu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Iniciatīvu platformā iesniedza Latvijas Ugunsdzēsēju arodbiedrība, ceļot trauksmi par virknes VUGD posteņu darbības apturēšanu. Arodbiedrībā atsaucās uz VUGD rīkojumu, kas paredz, ka, lai saglabātu dzīvības glābšanas spējas teritoriālo struktūrvienību daļās, ir pieļaujama posteņu pagaidu darbības apturēšana vai resursu pārdislokācija. Šāda situācija ir nepārprotami izveidojusies darbinieku trūkuma rezultātā, taču par krīzi šajā nozarē tika brīdināts jau labu laiku iepriekš, akcentēja iniciatīvas autori, piebilstot, ka valdība un VUGD neatrada nekādu risinājumu ugunsdzēsēju trūkumam, lai tiktu turpināta galvenā VUGD funkcija – cilvēku dzīvības glābšana.

Arodbiedrības ieskatā VUGD sāktās sarunas valdībā ir bijušas neveiksmīgas un rezultātā ir zaudēts laiks, kā arī speciālisti. Tāpēc arodbiedrība vēlas, lai nekavējoties tiktu meklēts un rasts risinājums – krīzes finansējums ugunsdzēsēju posteņu saglabāšanai tūlīt un atbilstīga finansējuma piešķiršana nākamajā budžetā. “Riskēt ar cilvēku dzīvībām nav pieļaujams, un valstij svarīgu funkciju izpilde ir obligāta. Šobrīd tas ir apdraudēts tieši nepietiekamā finansējuma dēļ,” uzsvēra organizācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvā Saeima aicināta nekavējoties rast krīzes finansējumu ugunsdzēsēju posteņu saglabāšanai un uzdot valdības līmenī izstrādāt plānu noturīga finansējuma nodrošinājumam, lai garantētu ikviena valsts iedzīvotāja drošību neatkarīgi no viņu atrašanās un dzīvesvietas.

Arodbiedrība arī vēršas pie Valsts prezidenta  Egila Levita, uzsverot, ka tie ir Latvijas iedzīvotāju pamattiesību jautājumi. Risinājums nozīmēs spēju pietiekami ātri un efektīvi reaģēt uz jebkura mēroga izsaukumu, lai maksimāli īsā laikā sniegtu palīdzību. Tieši zemā atalgojuma dēļ vairākos Latvijas teritoriālo struktūrvienību posteņos un daļās trūkst darbinieku. Tas nozīmē, ka tajās teritorijās, kas ir tālāk no pilsētu centriem, cilvēki ir pakļauti riskam – krīzes vai nelaimes situācijās palikt bez palīdzības.

Arodbiedrība uzskata, ka līdz ar šo risinājumu VUGD spēs pilnvērtīgi īstenot savu uzdevumu – nodrošināt valsts politiku ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas darbu un civilās aizsardzības jomā, kā arī normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības un civilās aizsardzības prasību ievērošanu. Neviena cita Latvijas valsts vai pašvaldības iestāde vai struktūra tās nevar ne pārņemt, ne īstenot, kā arī neviena cita valsts vai pašvaldības iestāde vai struktūra nevar nodrošināt Latvijas iedzīvotāju aizsardzību šai jomā, akcentēja organizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka nodarbināto trūkuma dēļ VUGD īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēs atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību, ja tas būs nepieciešams pārējo daļu un posteņu darbības nodrošināšanai. VUGD turpinās reaģēt uz izsaukumiem tādā pašā apmērā kā līdz šim, un uz notikumu dosies tuvākās pieejamās struktūrvienības. Iedzīvotājiem arī turpmāk tiks nodrošināta palīdzība veselību un dzīvību apdraudošās situācijās.

Foto: freepick.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ko tad tas dos, ja nav, kas strādā? Vāksim parakstus, lai ceļ tik cilvēka cienīgas algas. Pārāk ilgi algu līmenis stāv uz vietas un viss paliek dārgāks… Šausmīīīgi!!!!!!!!!!!!!!!

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.